Latvijas rallija čempionāts startēs šonedēļ ar “Rally Rokiškis”

Šīs nedēļas nogalē, 31. jūlijā un 1. augustā Lietuvā norisināsies sacensības “Samsonas Rally Rokiškis”, kas būs 2020. gada Latvijas rallija čempionāta atklāšanas posms. Uz starta daudz spēcīgu braucēju, ieskaitot pasaules rallija čempionāta dalībniekus.

Rokišķu rallija pirmos piecus ātrumposmus sportisti aizvadīs jau piektdienas pēcpusdienā, kamēr sestdien gaidāmi vēl 11 dopi. To kopējais garums divās dienās sastādīs 138 km, bet vēl 364 km būs jāmēro pārbraucienos. Latvijas rallija čempionāta ieskaitē distance nedaudz īsāka – piektdien pieci, bet sestdien vēl astoņi ātrumposmi, kuru kopgarums būs 118 km sacīkšu režīmā un 252 km pārbraucienos.

Ātrumposmu programma >>

“Samsonas Rally Rokiškis” šogad būs Latvijas rallija čempionāta (LRČ) pirmais, Lietuvas rallija čempionāta (LARČ) otrais, kā arī Baltijas rallija kausa izcīņas (FIA ERT) pirmais posms. Startam gatavojas gandrīz 80 ekipāžas, no kurām par LRČ punktiem visās klasēs kopā cīnīsies 23 braucēju dueti.

Ar 1. numuru trasē dosies spēcīgais krievu pilots Nikolajs Grjazins, kurš 2018. gadā kļuva par Eiropas rallija vicečempionu, bet pērn ieņēma ceturto vietu pasaules rallija čempionātā WRC2 klasē. Šogad viņš startē “Hyundai” rūpnīcas komandā WRC2 kategorijā, kurš pašlaik ir kopvērtējuma vicelīderis. Lietuvā Grjazins startēs ar “Hyundai NG i20 R5” automašīnu, bet viņa stūrmanis būs Konstantīns Aleksandrovs, ar kuru kopā pērn uzvarēja minirallijā “Latvija”.

2. starta numurs ticis lietuvieša Vaidota Žalas un latvieša Andra Mālnieka duetam. “Agrorodeo” komandas sportisti allaž ir vieni no favorītiem uz uzvaru, un tādi būs arī šoreiz, atkal startējot ar “Škoda Fabia R5”. Tieši Žalas un Mālnieka ekipāža pirms neilga laika uzvarēja Lietuvas rallija čempionāta sezonas pirmajā posmā “Rally Žemaitija”.

Tikmēr 3. numurs ticis 2019. gada Somijas čempionam rallijā spēcīgākajā SM1 klasē Tēmu Asunmā, kurš pilotēs “Samsonas Motorsport” sagatavotu “Skoda Fabia Rally2 Evo” automašīnu (pagājušajā gadā tā bija zināma ar nosaukumu “Škoda Fabia R5 Evo”). Pirms gada Asnumā Rokišķos atradās otrajā pozīcijā, kad pievīla tehniska.

Uz starta Baltijā atgriežas arī ukraiņa Valērija Gorbana ekipāža, kas turpinās startēt ar “Mini John Cooper Works WRC”. 2018. gadā Gorbans kļuva par Latvijas čempionu, bet pērn izcīnīja trešo vietu gan pie mums, gan Igaunijas rallija čempionāta kopvērtējumā. Viņam Lietuvā 4. starta numurs, bet nesen sportists jau iesildījās sezonai ar uzvaru Ukrainas čempionāta pirmajā posmā “Rally Chumatskyi Shlyah”.

“Samsonas Rally Rokiškis” uz starta redzēsim arī Jāņa Vorobjova un Ivo Pūķa ekipāžu, kas brauks ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Žemaitijas rallijā šis duets ieņēma otro vietu, piekāpjoties tikai Žalam/Mālniekam. No ātrākajām latviešu ekipāžām sacīkstēs redzēsim arī Gunti Lielkāji un Vilni Miķelsonu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri pēdējo reizi rallija trasēs bija redzami 2018. gadā, kā arī pasaules čempionāta braucējus Mārtiņu Sesku un Renāru Franci (“Ford Fiesta Rally4”), kuri noteikti būs starp līderiem priekšpiedziņas kategorijā. Piedalīsies arī Reinis Nitišs (“Ford Fiesta R2T19”), kuram šī ir pirmā sezona rallija pilota statusā.

No spēcīgākajiem pilotiem, kas vēl startēs Rokišķu rallijā, jāizceļ mājinieki Giedrs Notkus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Dominiks Butvils (“Škoda Fabia R5”), Martins Samsons (“Ford Fiesta R5”), Vitauts Šveds (“Mitsubishi Lancer Evo X”), Ramūns Čapkausks (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) un igaunis Ranno Bundsens (“Mitsubishi Lancer Evo VII”).