Latvijas rallija čempionātā nākamgad septiņi posmi

05/12/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) publiskojusi 2020. gada Latvijas rallija čempionāta (LRČ) kalendāru, tajā iekļaujot septiņus posmus, trīs no kuriem notiks ārpus mūsu valsts teritorijas.

Jau vēstīts, ka jaunā sezona iesāksies ar diviem ziemas rallijiem – 17. un 18. janvārī norisināsies rallijs “Alūksne”, savukārt 8. februārī Gulbenē tiks aizvadīts rallijs “Sarma”. Alūksnē vienlaikus būs arī Igaunijas rallija čempionāta ieskaites posms, tāpat kā Gulbenē, kur papildus par saviem ieskaites punktiem sacentīsies arī Lietuvas rallija čempionāta dalībnieki.

Kā prognozēts iepriekš, 30. un 31. maijā gaidāmā Eiropas rallija čempionāta (ERC) sacensību laikā “Rally Liepāja” ietvaros notiks uzreiz divi LRČ posmi, kā tas bijis arī līdz šim.

Savukārt pārējās sacensības norisnāsies ārpus Latvijas. LRČ piektais posms notiks no 24. līdz 26. jūlijam Igaunijā, pasaules rallija čempionāta (WRC) reklāmposma “Rally Estonia” ietvaros, ar bāzes vietu Tartu. LRČ sestais posms risināsies Lietuvā, kad 14. un 15. augustā tur notiks “Rally Rokiškis”. Savukārt Igaunijas “South Estonian Rally”, kas tiks aizvadīts 28. un 29. augustā Veru apkaimē, būs LRČ finālposms.

2020. gada sezonā par Latvijas čempionu tituliem rallijā notiks cīņa LRČ ABS, LRČ 1, LRČ 2, LRČ 3, LRČ 4 un LRČ 5 klasēs, bet Latvijas kauss tiks izcīnīts “LRČ Juniors” vērtējumā.

Tiks arī mainīta punktu skaitīšanas sistēma, turpmāk tos saņemot 15 ātrākajām ekipāžām finišā. Punkti tiks piešķirti pēc sistēmas 30-24-21-19-17-15-13-11-8-7-5-4-3-2-1, izņemot pēdējo posmu, kur iegūstamo punktu koeficients būs 1.5, tātad punkti tiks piešķirti pēc sistēmas 45-36-31.5 utt. Papildus punktus (5-3-1) trīs ātrākās ekipāžas katrā rallijā saņems par rezultātiem “power stage” ātrumposmā.

LRČ kopvērtējumā summēsies posmos izcīnītie ekipāžas punkti. Notiekot visiem septiņiem posmiem, LRČ kopvērtējums tiks aprēķināts izmantojot formulu N-1, kur N ir
ekipāžas izcīnīto punktu summa visos notikušajos posmos, bet 1 ir mazākais punktu skaits, ko ekipāža ir izcīnījusi kādā no notikušajiem posmiem. Ja notiks mazāk posmi, ieskaitē tiks
vērtēti visu posmu rezultāti. Ja ekipāža kādā no posmiem būs diskvalificēta, vai izslēgta par tehnisko noteikumu pārkāpumiem, tad šis rezultāts tiek iekļauts ekipāžas kopvērtējumā.

2020. gada Latvijas rallija čempionāta nolikums

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool