Latvala līderis Somijā, Sesks/Mālnieks piektie savā klasē

03/08/2019 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Ceturtdien un piektdien aizvadīti pirmie 11 ātrumposmi pasaules rallija čempionāta posmā Somijā, pēc kuriem ar nelielu pārsvaru pirms šodienas dopiem vadībā atradās “Toyota” pilota Jari-Mati Latvalas ekipāža, kamēr latvietis Mārtiņš Sesks, kurš startē kopā ar Andri Mālnieku, pagaidām piektais “Junior WRC” ieskaitē.

Latvala uzvarēja sešos no desmit piektdien notikušajiem ātrumposmiem, taču vadošo braucēju starpā niecīgi atstatumi – otrajā vietā esošais Kriss Mīke (“Toyota”) atpaliek 1.2 sekundes, Esapeka Lapi (“Citroen”) ir 2.4 sekundes aiz Latvalas, kamēr pasaules čempionāta līderis Ots Tanaks (“Toyota”) ir ceturtais un komandas biedram zaudē 2.6 sekundes. Pašreizējais WRC čempions Sebastjēns Ožjē pašlaik tikai septītais (“Citroen”).

WRC2 klasē otro vietu ieņem latviešu vienības “Sports Racing Technologies” pilota Nikolaja Grjazina ekipāža, 49 sekundes zaudējot līderim, bet tikai par 0.1 sekundi apsteidzot tuvākos sekotājus.

Savukārt Mārtiņš Sesks apvienojies ar stūrmani Andri Mālnieku un “Rally Finland” aizvada pirmo reizi karjerā. JWRC klasē viņi pašlaik piektie, līderiem zaudējot 54 sekundes. Jāpiemin, ka vēl pēc ceturtā ātrumposma viņi bija trešie, bet tad atkrita uz leju.

Sestdienas plānā ir veikt vēl astoņus ātrumposmus, bet noslēdzošie četri risināsies svētdien.

Somijas WRC posma rezultāti pēc SS11:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Jari-Matti Latvala Toyota Yaris WRC 1:04:01.1
2. flag  Kris Meeke Toyota Yaris WRC +1.2
3. flag Esapekka Lappi Citroën C3 WRC +2.4
4. flag Ott Tänak Toyota Yaris WRC +2.6
5. flag Craig Breen Hyundai i20 Coupe WRC +14.2
6. flag Andreas Mikkelsen Hyundai i20 Coupe WRC +14.6
7. flag Sébastien Ogier Citroën C3 WRC +15.1
8. flag Thierry Neuville RHyundai i20 Coupe WRC +30.9
9. flag Teemu Suninen Ford Fiesta WRC +52.6
10. flag Gus Greensmith Ford Fiesta WRC +1:38.3
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool