Kuri ir 2019. gada Latvijas rallija čempioni?

06/09/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pagājušās nedēļas nogalē ar sacensībām Igaunijā noslēdzās Latvijas rallija čempionāts. Šobrīd jau pieejami provizoriskie kopvērtējuma rezultāti un kļuvis zināms, kuri sportisti tiks pie medaļām par sasniegumiem 2019. gada sezonā.

Latvijas čempionāts šogad sastāvēja no sešiem posmiem. Pirmie divi bija ziemas ralliji “Alūksne” un “Sarma”, pēc tam divi posmi tika aizvadīti Eiropas čempionāta sacensību “Rally Liepāja” ietvaros, kamēr pēdējie divi posmi notika Igaunijā – pasaules rallija čempionāta reklāmposma “Rally Estonia” laikā, kā arī iepriekšējā nedēļas nogalē, kad norisinājās “Lõuna-Eesti Ralli”.

LRC ABS jeb absolūtās ieskaites grupā par 2019. gada ātrāko ekipāžu kļuvusi Olivers Solbergs/Ārons Džonstons, otrā vieta pienākas Georgam Grosam/Raigo Melderam, kamēr pie trešās vietas šogad tikuši Valērijs Gorbans/Sergejs Larenss. Nākamās divas pozīcijas aiz pirmā trijnieka pašmāju sportistiem – Mārtiņam Seskam/Krišjānim Caunem un Emīlam Blūmam/Didzim Eglītim.

LRC1 vērtējumā par 2019. gada Latvijas čempionu kļuvuši Edijs Bergmanis un Edgars Grīns (pēdējā posmā Bergmaņa stūrmanis bija Toms Freibergs), otro vietu izcīnījusi poļa Mikolaja Kempas ekipāža (viņam šogad palīdzēja trīs dažādi stūrmaņi), savukārt pie trešās godalgotās vietas ticis Kristaps Sarma, kurš šogad startēja kopā ar Sandi Druku-Jaunzemi un Ervīnu Zgirski. Tikai punktu no viņiem atpalika ceturtās vietas ieguvēji Krišjānis Zintis Putniņš un Mārtiņš Puriņš.

Arī LRC 2 grupā par čempioniem kļuva latviešu braucēji – tie ir jau pieminētie Blūms un Eglītis. Otrajā vietā sezonu noslēguši Deniss Rostilovs un Georgijs Troškins, kamēr trešie – Edgars Balodis un Lāsma Tole.

LRC 3 tituls šosezon aizceļo uz Igauniju – to izcīnījis Roberts Virvess, kuram šogad asistēja Sanders Prūls un Rasmuss Vesilo. Arī pārējās godalgas priekšpiedziņas kategorijā cittautiešiem – otrā vieta Kasparam Kasari, kurš brauca ar trim dažādiem stūrmaņiem, bet trešā vieta Adamam Vestlunda, kuram palīdzēja divi stenogrammas lasītāji.

Marko Ringenbergs un Allars Heina izcīnīja titulu LRC4 grupā, pārspējot Raiko Aru un Veiko Kullamē. Trešā vieta te Jānim Grīnbergam un Jānim Strazdiņam, kuri pēdējā posmā nestartēja.

Tāpat arī LRC 5 vērtējumā pirmās divas vietas ārvalstu braucējiem. Uzvaru čempionātā sasnieguši Karels Tolps ar stūrmaņiem Jānusu Hebemegi un Janu Nelvaku, otrajā vietā Kristo Subi, kuram arī šogad palīdzēja divi stūrmaņi, bet trešo vietu ieguvuši Uldis Lepiksons un Ainars Šteinbergs.

Ātrākie Junioru ieskaites braucēji šosezon bija Roberts Virvess, Adams Vestlunds un Kaspars Kasari, kamēr Komandu vērtējumā uzvarēja latviešu “Sports Racing Technologies”, pārspējot igauņu “OT Racing”. Trešā vieta latviešu vienībai “Rallyworkshop-ERST Finance”, bet aiz pirmā trijnieka palika “Neiksans Rallysport”.

2019. gada LRČ kopvērtējums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool