Jau nākamajā nedēļas nogalē notiks “Rally Alūksne 2019”

07/01/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

18. un 19. janvārī Alūksnē tradicionāli norisināsies Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta pirmais apvienotais posms “Rally Alūksne 2019”, kura ietvaros tiks aizvadīts arī “RK Historic” un Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmais posms. Rallijam Alūksnē pieteikušies pasaules un Eiropas līmeņa sportisti.

Piektdien, 18. janvārī tiks aizvadīti divi rallija nakts ātrumposmi, savukārt sestdien, 19.janvārī norisināsies atlikušie astoņi rallija ātrumposmi. Jāatzīmē, ka Alūksnē šogad valda īsta ziema, un pašlaik pilsētu un tās apkārtni klāj bieza sniega sega. Jau pagājušajā nedēļā tur noritējuši pirmie treniņi un vēl šonedēļ, līdz 11. janvārim, atvērta pieteikšanās dalībai “Rally Alūksne 2019”.

“Ātrumposmos uz ceļiem ir kārtīgs ledus un virsū daudz sniega,” informē “Rally Alūksne” organizators Renārs Salaks. “Ceļu malās ir pamatīgas kupenas, kas daudziem sportistiem patīk un var palīdzēt, tāpēc var apgalvot, ka šobrīd apstākļi Alūksnē ir ideāli. Arī prognozes liecina, ka laika apstākļi būtiski nemainīsies, tāpēc arī droši varam teikt, ka sportistus un skatītājus sagaida īsts ziemas rallijs. Neapšaubāmi, mūsu galvenā vēlme, lai “Rally Alūksne 2019″ paliek atmiņā kā lielisks pasākums gan skatītājiem, gan sportistiem, tāpēc esam sarūpējuši dažādus konkursus skatītājiem un specbalvu 1000 eiro apmērā ātrākajai vientilta (2WD) piedziņas ekipāžai.”

Sacensībām jau pieteikušies pasaules un Eiropas līmeņa sportisti, piemēram, aizvadītās sezonas absolūtā Latvijas rallija čempiona, ukraiņa Valerija Gorbana ekipāža no “Eurolamp World Rally Team”, kā arī 2018. gada sezonas Latvijas un Igaunijas čempioni EMV4 ieskaitē Emīls Blūms un Didzis Eglītis no “Rallyworkshop”komandas. Tāpat uz starta līnijas redzēsim arī Eiropas rallija junioru čempionu Mārtiņu Sesku, kurš pirmo reizi sacensībās piedalīsies ar stūrmani Krišjāni Cauni. Viņi startēs zem “LMT Autosporta Akadēmijas” karoga un, iespējams, tā būs vienīgā reize, kad šos braucējus šosezon varēs redzēt Latvijā. Šogad viņi piedalīsies pasaules rallija čempionātā junioru ieskaitē. Par savu dalību Alūksnē paziņojis arī pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls Olivers Solbergs, kurš pirmo reizi plāno startēt ar jaudīgo “Volkswagen Polo R5” automašīnu.

Pieteikto dalībnieku saraksts >>

“Rally Alūksne” tiek organizēts sadarbība ar Latvijas Automobiļu federāciju un Alūksnes novada pašvaldību.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool