Igaunis Ots Tanaks kļūst par WRC čempionu

27/10/2019 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Vienu posmu pirms sezonas beigām savu pirmo pasaules rallija čempiona titulu karjerā izdevies nodrošināt pilotam Otam Tanakam un viņa stūrmanim Martinam Jarveojam no “Toyota” rūpnīcas komandas. Igauņu sportisti Spānijas posmu noslēdza otrajā vietā, izslēdzot galvenos konkurentus Sebastjēnu Ožjē un Tjerī Noivilu no turpmākās cīņas.

Par Spānijas rallija uzvarētāju kļuva “Hyundai” vienības pilots Noivils, kuram no titula pretendentu trijotnes bija vismazākās izredzes tikt pie galvenās balvas. Arī izcīnītā uzvara sacīkstēs nebija pietiekoši, jo Tanaks ieguva visus papildus punktus par ātrāko rezultātu “Power Stage” ātrumposmā, paralēli pēdējos kilometros vēl arī apsteidzot Noivila komandas biedru Daniju Sordo un paceļoties uz otro vietu.

Sordo sacīkstes noslēdza kā trešais, bet ceturto vietu guva titulētais Sebastjēns Lēbs ar trešo “Hyundai” rūpnīcas auto. Vēl piektdienas izskaņā Lēbs bija kļuvis par rallija līderi, tomēr sestdien zaudēja vairākas pozīcijas. Kamēr Tanaks pārspēja Sordo tikai par 0.4 sekundēm, Lēbam līdz pirmajam trijniekam pietrūka 36 sekunžu. Noivils tikmēr apsteidza Tanaku par 17 sekundēm, iegūstot pārliecinošu uzvaru.

Tanaka sīvākais sāncensis, “Citroen” pilots Ožjē šoreiz ar veiksmi lepoties nevarēja. Jau piektdien viņa mašīnu piemeklēja tehniskas problēmas ar stūres pastiprinātāju, kā rezultātā tika pazaudētas vairākas minūtes. Līdzšinējais WRC čempions sestdien pacēlās uz astoto vietu, ko svētdien notikušajos četros asfalta ātrumposmos saglabāja.

Lieki piebilst, ka Tanaks ir pirmais igauņu un baltiešu pilots, kuram izdevies uzvarēt pasaules rallija čempionātā. Tiesa, šobrīd neoficiāli zināms, ka sezonas beigās viņš pametīs “Toyota” komandu, lai jau 2020. gadā kļūtu par Noivila, Lēba un Sordo komandas biedru “Hyundai” sastāvā.

2019. gada WRC sezona noslēgsies ar posmu Austrālijā, kas risināsies no 14. līdz 17. novembrim.

Spānijas WRC posma rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Tjerī Noivils
Hyundai i20 Coupe WRC  3:07:39.6
2.
flag
Ots Tanaks
Toyota Yaris WRC +17.2
3.
flag
Danijs Sordo
Hyundai i20 Coupe WRC +17.6
4. flag
Sebastjēns Lēbs
Hyundai i20 Coupe WRC +53.9
5. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +1:00.2
6. flag
Elfins Evanss
Ford Fiesta WRC +1:14.2
7. flag
Tēmu Suninens
Ford Fiesta WRC +1:47.6
8. flag
Sebastjēns Ožjē
Citroën C3 WRC +4:20.5
9. flag
Madss Ostbergs
Citroën C3 R5 +8:24.6
10. flag
Eriks Kamilli
Citroën C3 R5 +8:47.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool