Igauni Tanaku trešo reizi atzīst par WRC Gada pilotu

21/11/2018 |

Foto: wrc.com

Jau trešo reizi karjerā igauņu autosportists Ota Tanaks līdzjutēju balsojumā atzīts par pasaules rallija čempionāta (WRC) Gada pilotu. Tāpat apbalvoti uzvarētāji citās kategorijās, par kurām balsošana notika čempionāta oficiālajā portālā “wrc.com”.

Kamēr Tanaks no fanu puses izraudzīts par Gada pilotu, viņa līdzbraucējs Martins Jarveoja atzīts par WRC Gada stūrmani. Duets šogad aizvadīja pirmo sezonu “Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas komandā un iesaistījās cīņā par titulu. Tanaks/Jarveoja uzvarēja četros posmos, tomēr kopvērtējumā piekāpās Sebastjēna Ožjē un Tjerī Noivila ekipāžām.

Tanaks arī tika pie balvas kategorijā “Visvairāk uzvaras ātrumposmos”, tāpat saņēma kausu “Michelin Maģiskais brīdis” kategorijā par trīs pēc kārtas izcīnītajām uzvarām Somijā, Vācijā un Turcijā.

“Hyundai” komandu pārstāvošais Noivils tika pie “Anonimo Laika varoņdarbs” balvas par aizraujošo uzvaru Itālijas posmā, kad viņš tikai pēdējā ātrumposmā izrāva pirmo vietu, par 0.7 sekundēm pārspējot Ožjē. Noivils arī izpelnījies “OneBet Gada lēciens” balvu par savu fantastisko sniegumu Zviedrijas posma “Colin’s Crest” tramplīnā. Toreiz viņš prata aizlidot tālāk par 30 metriem.

Balvu pasniegšanas ceremonija notika Austrālijā, Sidnejā, drīz pēc pasaules čempionāta noslēdzošā posma, kas šajā valstī risinājās pagājušās nedēļas nogalē. Pasākumu apmeklēja gandrīz 250 viesi, ieskaitot pilotus, stūrmaņus, komandu vadītājus un čempionāta oficiālās amatpersonas.

Visas nominācijas un uzvarētāji:

WRC Gada pilots – Ots Tanaks
WRC Gada stūrmanis – Martins Jarveoja
Michelin Maģiskais brīdis – Ots Tanaks
Anonimo Laika varoņdarbs – Tjerī Noivils
Asahi Gada komandas gars – Elfins Evanss
OneBet Gada lēciens – Tjerī Noivils
DJI Gada citāts – Jari-Mati Latvala
Visvairāk punktu Power Stage ātrumposmos – Sebastjēns Ožjē
Visvairāk uzvaras WRC ātrumposmos – Ots Tanaks
Wrc.com Mediju zvaigzne – Kreigs Brīns
ProGrade Gada fotogrāfs – Kolins Makmasters

Izmantotie resursi:
www.wrc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool