Gross uzveic Solbergu, Bergmanis un Blūms – Latvijas čempioni

Aizvadot spraigu cīņu līdz pat finišam, Igaunijā notikušajās “Lõuna-Eesti” autorallija sacensībās uzvaru guvis mājinieks Georgs Gross, kurš pēc aizvadītiem 11 ātrumposmiem tikai par nepilnām četrām sekundēm pārspēja norvēģi Oliveru Solbergu. Ātrākie no latviešiem bija Emīls Blūms un Didzis Eglītis, kuri ierindojās sestajā vietā absolūtajā ieskaitē.

“Lõuna-Eesti Ralli 2019” bija Igaunijas rallija čempionāta priekšpēdējais un Latvijas rallija čempionāta noslēdzošais posms. Absolūtajā ieskaitē lielā cīņa par pirmo vietu starp Grosu un Solbergu bija jau kopš piektdienas vakara, kad tika veikti pirmie trīs dopi, divi no tiem Veru pilsētas ielās. Šo dienu kā līderis sāka latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pārstāvis Solbergs, kuram tobrīd bija niecīgs nepilnas pusotras sekundes pārsvars pār savu sāncensi no “OT Racing” vienības. Jāpiemin, ka Solbergs sacīkstēs startē ar “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnu, kamēr Grosa rīcībā ir “Ford Fiesta WRC”.

Pēc ceturtā ātrumposma Solbergs pirmo vietu noturēja, bet piektā ātrumposma laikā to pārņēma Gross. Pēc septītā ātrumposma Grosa pārsvars jau sasniedza nepilnas deviņas sekundes, bet tad Solbergs sāka tuvoties. Līdz finišam gan viņam tā arī neizdevās apdzīt konkurentu, taču abi uzvarēja katrs savā ieskaites grupā. Trešo vietu izcīnīja Egons Kaurs ar “Ford Fiesta Proto”, taču viņš uzvarētājam pazaudēja vairāk par minūti.

Tikmēr bijusī WRC zvaigzne Miko Hirvonens ar R5 auto bija desmitais, kad ceturtajā ātrumposmā salauza pusasi, atkrītot uz 32. pozīciju. Vēlāk ekipāža izstājās pavisam.

Emīls Blūms un Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) pēdējā ātrumposmā pārspēja krievu pilota Denisa Rostilova ekipāžu un guva sesto vietu absolūtajā ieskaitē. Jāizceļ arī Edija Bergmaņa un Edgaru Grīnu aizstājošā Toma Freiberga (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) ekipāžas 12. vieta.

Līkumā apmetot kūleni un piezemējoties uz jumta, avāriju sestajā ātrumposmā piedzīvoja “Neiksans Rallysport” duets Aleksandrs Mihailovs un Normunds Kokins, kuri startēja ar Latvijā radīto “Ford Fiesta NRC”.

Olivera Solberga un Ārona Džonstona duets kļuvis par 2019. gada Latvijas čempioniem rallijā LRC ABS vērtējumā. LRC1 grupā čempionu tituls Bermanim un Grīnam, kamēr LRC3 ieskaitē – Blūmam un Eglītim. Viņi bija kopvērtējuma līderi jau pirms šīm sacīkstēm.