Gross uzvar Sāremā rallijā, Bergmanis otrais savā klasē

13/10/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ar Georga Grosa ekipāžas uzvaru sestdien Sāremā noslēdzās Igaunijas rallija čempionāta sezona. Vērienīgajās sacīkstēs, kurās startēja tuvu pie 160 ekipāžām, desmito vietu kopējā ieskaitē un otro vietu savā klasē nodrošināja Edijs Bermanis un Edgars Grīns, kļūstot par 2019. gada čempioniem.

Lai gan bija pieteicies sacīkstēm, tajās nestartēja norvēģis Olivers Solbergs, taču daudzi spēcīgi braucēji bija ierindā, aizvadot 13 ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja 116 kilometrus. Pirmos ātrumposmus ekipāžās veica jau piektdienas vakarā, bet atlikušos desmit aizvadīja sestdien pa dienu.

Fantastisku sniegumu nodemonstrēja igauņi Georgs Gross un Raigo Melders, kuri uz starta stājās ar “Ford Fiesta WRC” automašīnu, uzrādot ātrākos rezultātus pilnīgi visos ātrumposmos. Jau pirmās dienas izskaņā sīvākie sāncenši atpalika pusminūti, bet finišā Grosa/Meldera ekipāžas pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem bija 2 minūtes un 42 sekundes.

Otro vietu sacīkstēs ieņēma Rolands Pūms, kurš līdz šim bija zināms kā viens no igauņu ātrākajiem braucējiem priekšpiedziņas kategorijā. Šogad Pūma ekipāža izcīnīja sesto vietu Junioru pasaules čempionātā (JWRC), bet Sāremā rallijā piedzīvoja debiju pilnpiedziņas kategorijā, startējot ar “Ford Fiesta R5”. Tikai nepilnas septiņas sekundes no viņa atpalika krietni pieredzējušākais tautietis Rauls Jētss, kurš uz starta stājās ar jauno “Škoda Fabia R5 evo”. Kens Torns (“Ford Fiesta R5”), kurš, tāpat kā Pūms, no priekšpiedziņas pārgājis uz pilnpiedziņu, avarēja un izstājās.

Desmitajā vietā kopējā ieskaitē sacīkstes pabeidza Edijs Bergmanis un Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri EVM4 klasē ierindojās otrajā vietā un kļuva par 2019. gada Igaunijas čempioniem šajā vērtējumā. Ceturtie EMV4 ieskaitē finišu sasniedza Krišjānis Zintis Putniņš un Mārtiņš Puriņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), lai gan vēl ātrumposmu pirms finiša bija trešajā vietā. Savukārt sesto vietu EMV4 kategorijā guva Jurģis Meisters/Kalvis Blūms (“Mitsubishi Lancer Evo VI”). Avārijas dēļ astotajā ātrumposmā izstājās Edgars Balodis/Lāsma Tole (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”).

Sāremā rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Klase Auto Rezultāts
1. flag
Gross/Mõlder 
EMV1 Ford Fiesta WRC 1:01:09.4
2. flag
Poom/Järveoja
EMV2 Ford Fiesta R5 +2:42.7
3. flag
Jeets/Toom 
EMV2 Škoda Fabia R5 evo +2:49.6
4. flag
Koik/Heldna
EMV2 Ford Fiesta R5 +3:23.0
5. flag
Rostilov/Troshkin
EMV2 Mitsubishi Lancer Evo IX +4:15.1
6. flag
Notkus/Strižanas 
EMV4 Mitsubishi Lancer Evo IX +4:31.4
7. flag
Andervang/Eriksson 
EMV2 Škoda Fabia R5 +4:47.1
8. flag
Shaymiev/Tsvetkov 
EMV2 Ford Fiesta R5 MK2 +5:20.5
9. flag
Sukhovenko/Sapunov 
EMV1 Ford Fiesta Proto +5:42.5
10. flag
Bergmanis/Grīns 
EMV4 Mitsubishi Lancer Evo IX +6:02.6
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool