Grjazins šogad WRC2 klasē pārstāvēs “Hyundai” rūpnīcas komandu

15/01/2020 |

“Hyundai Motorsport” rūpnīcas komanda apstiprinājusi, ka tās sastāvam pievienojies krievu pilots Nikolajs Grjazins, kurš iepriekš bieži startējis Latvijā un starptautiskajās sacensībās izmantojis Latvijas Automobiļu federācijā (LAF) izdotu licenci.

Montekarlo rallijam, kas norisināsies no 23. līdz 26. janvārim, Dienvidkorejas autoražotāja komanda WRC2 klasē pieteikusi divas pēdējās paaudzes “Hyundai i20 R5” modeļa sacīkšu automašīnas, vienu no kurām pilotēs 22 gadus vecais Grjazins, bet otru – 23 gadus vecais norvēģu pilots Ole Kristians Veibijs. Grjazina ekipāžā stūrmanis joprojām būs Jaroslavs Fjodorovs. Jau pērn abi piloti sevi labi pierādīja šajā klasē, Vebijam uzvarot Zviedrijas, bet Grjazinam – Somijas posmā.

Formāli komanda startēs ar nosaukumu “Hyundai Motorsport N”, bet tās operācijas apkalpos Igaunijā bāzētā vienība “RedGrey Team”. Abas ekipāžas gatavošanos startiem pasaules čempionātā uzsāka ar testiem Francijā, kas notika decembrī. Zināms, ka šogad Grjazins startēs vismaz astoņos pasaules rallija čempionāta posmos.

Krievu autosportists Grjazins iepriekš savā rallija braucēja karjerā pārstāvēja latviešu komandu “Sports Racing Technologies” un startēja ar “Škoda” markas R5 mašīnām. Pagājušā gada nogalē gan viņš jau piedalījās Francijas kausa posmā ar “Hyundai i20 R5”, bet finišu nesasniedza, jo avarēja.

“Pievienoties pasaules čempionāta uzvarētāju komandai man un Jaroslavam ir fantastiska iespēja,” sacīja Nikolajs Grjazins, atgādinot, ka “Hyundai” pagājušajā gadā uzvarēja WRC ražotāju ieskaitē. “Ir lieliski sajust motivāciju un atbalstu, ko viņi gatavi man sniegt WRC2 programmā. Pievienoties rūpnīcas komandai, tas ir vēl viens solis uz priekšu manā karjerā un esmu pārliecināts, ka “Hyundai Motorsport” palīdzēs sasniegt man jaunu līmeni nākotnē. Mērķēju sasniegt augstākos rezultātus.”

WRC klasē visos posmos “Hyundai Motorsport” pārstāvēs Ots Tanaks un Tjerī Noivils, bet nepilna sezona plānota Sebastjēnam Lēbam un Danijam Sordo.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool