Grjazins Francijas lietū piekāpjas tikai Lēbam

Francijas asfalta rallija čempionāta noslēdzošajā posmā “Rallye du Var” otro vietu izcīnījis latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilots Nikolajs Grajazins, kurš atzina tikai deviņkārtējā pasaules čempiona Sebastjēna Lēba pārspēku, turklāt mājinieks trasē devās ar WRC auto.

“Rallye du Var” sacensības, kas šogad notika 66. reizi, tika aizvadītas pamatīga lietus apstākļos. Sestdien plūdu un citādi bīstamu apstākļu dēļ pat atcēla sešus no plānotajiem septiņiem ātrumposmiem, bet svētdien vēl vienu. Līdz ar to uzvarētājs tika noteikts septiņos dopos.

Rallija pirmajā dienā notika trīs ātrumposmi, divos no kuriem ātrākais bija Grjazins, kurš uz starta devās ar “Škoda Fabia R5 evo” automašīnu. Dienas noslēgumā Lēbs ar rūpnīcas “Hyundai i20 Coupe WRC” atpalika nepilnas trīs sekundes. Sestdien no rīta lietus apstākļos, vienīgajā todien notikušajā ātrumposmā leģendārais francūzis sakāva konkurentus ar ievērojamu pārsvaru, kā rezultātā Grjazins kopvērtējumā atkrita uz otro vietu, zaudējot 25 sekundes.

Lēbs uzvarēja arī divos no trim svētdien notikušajiem ātrumposmiem, izcīnot pārliecinošu uzvaru. Grjazins sacīkstēs piekāpās tikai pieredzējušajam braucējam, no kura atpalika nedaudz vairāk par minūti, izcīnot otro vietu. Trešais finišēja šī gada Francijas vicečempions Žoans Bonato ar “Citroen C3 R5”, kurš Grjazinam zaudēja gandrīz pusminūti.