ERC sezona finišē ar Lukjaņuka uzvaru Kanāriju salu rallijā

Krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks ar uzvaru noslēdzis Eiropas rallija čempionāta sezonu, kuras noslēdzošais posms nedēļas nogalē tika aizvadīts Kanāriju salās.

Priekšlaicīgi par Eiropas čempionu bija kļuvis Andreass Mikelsens, viņš šajā posmā nestartēja, bet pēc vienu sacensību izlaišanas uz starta atgriezās Lukjaņuks, kurš cerības uz pirmo vietu kopvērtējumā jau bija zaudējis labu laiku atpakaļ. Kanāriju salās, kur sākotnēji posms bija plānots maijā, bet tika pārcelts uz novembri, divās dienās pa asfalta ceļiem bija jāmēro 17 ātrumposmi ar kopējo garumu 197 km.

“Saintéloc Junior Team” komandas pilota Lukjaņuka ekipāža, startējot ar “Citroën C3 Rally2” automašīnu, uzvarēja pirmajā ātrumposmā, pēc tam pozīcijas zaudēja, bet atgriezās vadībā pēc ceturtā dopa, šoreiz to neatdodot līdz pat finišam.

Lukjaņukam šī ir ceturtā uzvara Kanāriju salu rallijā, un visā sacensību vēsturē tagad viņam tikai par vienu uzvaru mazāk kā leģendārajam Karlosam Sainsam.

Pārliecinošu otro vietu izcīnīja Efrēns Ljarena, kurš sākumā uz kādu laiku bija kļuvis arī par rallija līderi, bet visu pārējo laiku atradās nākamajā pozīcijā aiz Lukjaņuka. Jau pēc pirmās dienas viņš no krievu pilota ekipāžas atpalika 32 sekundes, bet pēc otrās dienas zaudēja jau 52 sekundes.

Finišā viņam bija pietuvojies Mikolajs Marčiks, kurš startēja ar latviešu komandas “Sports Racing Technologies” sagatavotu mašīnu, zaudējot tikai septiņas sekundes. Vienubrīd Marčiks bija atkritis uz septīto vietu, bet otrās dienas sākumā pacēlās uz trešo vietu.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā starp šiem abiem pilotiem notika spraiga cīņa, galu galā pie otrās vietas ar divu punktu pārsvaru tiekot Ljarenam. Marčiks šogad palika trešais, bet Lukjaņuks – ceturtais.

ERC2 kategorijā posmā uzvarēja un titulu nodrošināja spānis Horhe Pardo. Trešie šajā klasē un otrie sezonas kopvērtējumā šogad Dmitrijs Feofanovs ar Normundu Kokinu.