Eiropas čempionāta posmā “Rally Liepāja” startēs 52 ekipāžas

16/05/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Vairs tikai nedaudz vairāk par nedēļu atlicis līdz Eiropas rallija čempionāts atkal iegriezīsies Latvijā. Šīs sezonas trešais posms “Rally Liepāja 2019” notiks Kurzemes ceļos sagatavotos ātrumposmos, bet uz starta stāsies 52 ekipāžas, no kurām 21 cīņā dosies ar R5 klases mašīnām.

Šobrīd Eiropas čempionātā aizvadīti divi posmi, kas notika Portugāles teritorijā Azoru salās un Spānijai piederošajās Kanāriju salās. Abās sacensībās avarēja pašreizējais Eiropas čempions Aleksejs Lukjaņuks, kamēr pirmajā posmā uz grants ceļiem uzvaru guva latviešu vienības “Sports Racing Technologies” pilota Lukaža Habaja ekipāža, bet otrajā posmā asfalta ātrumposmos pirmo vietu izcīnīja vietējais sportists Pepe Lopess. Kopvērtējumā šobrīd līderis ir Habajs, astoņus punktus viņam zaudē Kriss Ingrams, kurš abos rallijos šosezon ticis uz pjedestāla, bet Lopesam trešā vieta, taču viņš piedalījies tikai vienā no abiem aizvadītajiem posmiem.

Liepājā Lopess nestartēs, bet ar pirmo numuru trasē dosies Habaja ekipāža, otrais starta numurs piešķirts Ingramam, bet ar trešo numuru cīņā dosies Marijans Grībels. Visas trīs ekipāžas startēs ar “Škoda Fabia R5” automašīnām. Ceturtais numurs ticis Norbertam Hercingam, kurš latviešu līdzjutējiem atrādīs savu “Volkswagen Polo GTI R5”, bet Lukjaņukam, kuram jāmēģina atgūties pēc neveiksmīgā sezonas sākuma, ir piektais starta numurs – viņš pilotēs “Citroen C3 R5”.

Ar pilnpiedziņas auto pirmo reizi uz starta redzēsim pērnās sezonas Eiropas čempionu junioru ieskaitē Mārtiņu Sesku, kurš šosezon startē pārī ar Krišjāni Cauni. “LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāža brauks ar “Škoda Fabia R5”. Tikmēr zem Latvijas karoga pagaidām startējošais Olivers Solbergs brauks ar “Sports Racing Technologies” sagatavotu “Volkswagen Polo GTI R5”. Lietuvietis Vaidots Žala startēs kopā ar latviešu stūrmani Andri Mālnieku – iepriekš viņi kopā ERC sacensībās nav braukuši un cīņā dosies ar “Škoda Fabia R5”.

Tāpat ar R5 klases spēkratiem “Rally Liepāja” startēs Aleksandross Tsouloftass (“Škoda Fabia R5”), Matiass Adielsons (“Citroen C3 R5”), Eivinds Brinildsens (“Škoda Fabia R5”), Hiroki Arai (“Citroen C3 R5”), Paulo Nobre (“Škoda Fabia R5”), Tibors Erdi juniors (“Škoda Fabia R5”), Princis Alberts no Turnu un Taksisu dzimtas (“Volkswagen Polo GTI R5”), Filips Marešs (“Škoda Fabia R5”), Rakans Al-Rašeds (“Škoda Fabia R5”), Arturs Muradians (“Ford Fiesta R5”), Prīts Koiks (“Ford Fiesta R5”), Roberts Blombergs (“Škoda Fabia R5”) un Egidijs Valeiša (“Ford Fiesta R5”).

Eiropas čempionāta ieskaitē startēs arī Reinis Nitišs un Māris Kulšs, kuri pirmo reizi brauks ar aizmugurējās piedziņas “Abarth 124 Rally” automašīnu, tāpat uz starta redzēsim Ralfu Sirmaci un Ralfi Igaveņu, kuri savukārt priecēs ar pilnpiedziņas “Mitsubishi Lancer Evolution X”. Sirmacis šogad rallijā vēl nav piedalījies, bet iepriekšējās divās sezonās bijis redzams tikai atsevišķās sacensībās.

Paralēli abas rallija dienas notiks Latvijas čempionāta ieskaites posmi gan rallijā, gan rallijsprintā, tāpat startēs regularitātes rallijs vēsturiskajiem spēkratiem. Šajās ieskaitēs uz starta redzēsim kopumā 69 ekipāžas.

“Rally Liepāja 2019” dalībnieku saraksts >>

Rallijs norisināsies 25. un 26. maijā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool