“Citroen C3 R5” rallija auto pirmo reizi izmēģināts kaujas apstākļos

15/12/2017 |

Foto: Citroen Racing

Jaunā “Citroen C3 R5” rallija mašīna, ko jau nākamgad ieraudzīsim Eiropas un pasaules čempionātu posmos, pirmo reizi izmēģināta kaujas apstākļos. Sacensības aizvadītas bez jebkādas aizķeršanās, liekot domāt, ka šis varētu kļūt par konkurētspējīgu auto cīņā par uzvarām.

Startējot ar iepriekšējās paaudzes modeli “Citroen DS3 R5”, autosportists Žoans Bonato šogad priekšlaicīgi kļuva par Francijas čempionu, kā rezultātā pēdējā posmā “Rallye du Var” varēja atļauties sēsties pie homologāciju vēl neieguvušā “Citroen C3 R5” stūres, lai startētu kā “nulles” ekipāžas pilots. Līdz ar to tā bija pirmā reize, kad joprojām attīstības stadijā esošais spēkrats tika izmēģināts sacīkšu apstākļos.

“Neskaitot milzīgo interesi no autosporta līdzjutēju puses, šim startam arī bija ļoti laba nozīme no tehniskā viedokļa,” stāsta “Citroen Racing” attīstības nodaļas direktors Pjērs Budars. “Mums neradās neviena tehniska problēma un varējām darbu veikt mierīgā gaisotnē, izmēģinot dažādus regulējumus un pielāgojot mašīnu ceļiem, kas vietām bija gludi, bet citviet ļoti nelīdzeni. Izaicinošie apstākļi trasē un specifiskās sacīkšu situācijas deva iespēju veikt testus un kārtīgi pārliecināties par vairākām lietām. Pirmie iespaidi veiktspējas ziņā, salīdzinot ar citiem R5 klases modeļiem, arī ir pozitīvi.”

“Citroen Racing” komandas vadītājs Īvs Matons piebilst: “Šīs trīs pilna apjoma testu dienas palīdzēja mums papildināt zināšanas, ko bijām ieguvuši iepriekš veiktajos izmēģinājumu braucienos. Sasniedzām jaunu svarīgu punktu, un tehniskā komanda turpinās strādāt uzsāktajā virzienā, lai saviem klientiem mēs varētu piegādāt augstākās kvalitātes produktu.”

Pārdošanā jaunais “Citroen C3 R5” nonāks jau 2018. gada pirmajā pusē, un ar to būs iespējams startēt gan Eiropas rallija čempionātā, gan pasaules rallija čempionāta klasē WRC2.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool