Cīņā par ERC titulu dodas arī SRT komandas ekipāža

05/11/2019 |

Foto: fiaerc.com

Šīs nedēļas sestdienā un svētdienā Ungārijā norisināsies Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas noslēdzošais posms, kurā trīs ekipāžas aizvadīs izšķirošo cīņu par 2019. gada titulu. Izredzes uz pirmo vietu kopvērtējumā šobrīd ir Krisam Ingramam, Lukašam Habajam un Aleksejam Lukjaņukam.

Pirms ERC sezonas noslēdzošā, astotā posma sacensībām ar 135 punktiem līderis ir britu pilots Kriss Ingrams no vācu “Toksport World Rally Team”, bet viņa tuvākais sekotājs ar 116 izcīnītiem punktiem ir polis Lukašs Habajs, kurš startē ar Latvijas komandas “Sports Racing Technologies” (SRT) sagatavotu “Škoda Fabia R5”. Tāpat matemātiskas izredzes saglabā krievu sportists Aleksejs Lukjaņuks no franču “Saintéloc Junior Team” – viņa kontā 107 punkti.

Jāatgādina, ka ERC posmos punktus saņem pirmās desmit ekipāžas, un tie tiek sadalīti pēc sistēmas 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1. Taču tas nav viss, jo septiņas ātrākās ekipāžas tiek pie punktiem par pozīcijām, kas tiek ieņemtas katras pilnās sacīkšu dienas noslēgumā, kur tie tiek sadalīti pēc sistēmas 7-6-5-4-3-2-1. Tātad katrā rallijā iespējams izcīnīt maksimums 39 punktus.

“Šī iespēja šķiet neticama, tāpēc labāk par to, ka varu izcīnīt titulu, pašlaik nedomāšu,” saka Lukašs Habajs. “Vienkārši koncentrēšos uz to, lai parādītu iespējami labāku sniegumu. Tā būtu laba balva par smago darbu, kas ieguldīts pēdējos gados un upuriem, ko es un citi cilvēki nesuši rallija dēļ. Varbūt tas arī palīdzētu atgriezt rallija popularitāti manā valstī. Lai uzvarētu, man vajadzēs saglabāt vēsu prātu un parādīt labāko sniegumu dzīvē. Es nebaidos no saviem konkurentiem – domāju, ka abi ir vienlīdz bīstami šajā cīņā.”

Komandu ieskaitē cīņa par pirmo vietu Eiropas čempionātā ļoti saspringta, jo Lukjaņuka “Saintéloc Junior Team” ir tikai divus punktus priekšā Ingrama “Toksport World Rally Team”, kamēr vēl par deviņiem punktiem mazāk ir “ACCR Czech Rally Team I”, kas šogad sacīkstēs pārmaiņus startējusi ar čehu pilotiem Vojtečhu Štajfu un stabilā ceturtajā vietā kopvērtējumā esošo Filipu Marešu, kurš turklāt aizvadījis tikai četrus no septiņiem posmiem un jau paspējis kļūt par 2019. gada čempionu “ERC1 Junior” klasē. Habaja pārstāvētā “Sports Racing Technologies” pēc neveiksmīgajiem Romas un Zlīnas rallijiem pašlaik tikai ceturtā, jau 29 punktus aiz vadošā trijnieka.

“Rally Hungary” sacensības, tādā formātā, kādā tās notiks šogad, risināsies pirmo reizi, lai gan Ņīreģhāzas apkaimē vietējā mēroga rallijs notika jau pagājušajā gadā. Sacīkstēs būs jābrauc pa asfalta ceļiem, divās dienās, 9. un 10. novembrī, sportistiem aizvadot 14 ātrumposmus ar kopējo garumu 212,42 km. Jau piektdien, 8. novembrī ekipāžas iesildīsies “shakedown” treniņā.

ERC kopvērtējums pirms pēdējā posma

Piloti:

Vieta Pilots Valsts Punkti
1. Chris INGRAM GBR 135
2. Łukasz HABAJ POL 116
3. Alexey LUKYANUK RUS 107
4. Filip MAREŠ CZE 75
5. Oliver SOLBERG LVA 39
= Jan KOPECKÝ CZE 39
= Nasser AL-ATTIYAH QAT 39
8. Marijan GRIEBEL DEU 38
9. José María LÓPEZ ESP 35
= Giandomenico BASSO ITA 35

Komandas:

Vieta Komanda Valsts Punkti
1. Sainteloc Junior Team FRA 147
2. Toksport WRT DEU 145
3. ACCR Czech Rally Team I CZE 134
4. Sports Racing Technologies LVA 105
5. Rallye Team Spain ESP 98
6. Estonian Autosport Junior Team EST 95
7. Peugeot Rally Academy FRA 90
8. FPAK Portugal Team ERC PRT 59
9. ADAC Opel Rallye Junior Team DEU 42
10. Mol Racing Team HUN 34
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool