Čīles rallija vadībā Tanaks

11/05/2019 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Pirmo reizi Čīlē startējis pasaules rallija čempionāta posms, kurā pēc aizvadītās pirmās dienas vadībā ir igaunis Ots Tanaks no “Toyota” komandas.

Tanaks šo sezonu uzsāka lieliski, bija pasaules čempionāta vadībā, bet ne tik veiksmīgas sacīkstes Korsikā un Argentīnā lika atkrist uz trešo vietu kopvērtējumā un atpalikt no galvenajiem sāncenšiem Tjerī Noivila (“Hyundai”) un Sebastjēna Ožjē (“Citroen”). Čīlē norisinās WRC sezonas sestās sacensības, kurās Tanaks mēģinās samazināt 28 punktu deficītu līdz Noivilam un 18 punktu starpību līdz Ožjē.

“Copec Rally Chile” pirmā diena viņam padevās laba. Pēc otrā ātrumposma Tanaks izvirzījās vadībā, vēlāk palielināja pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem un dienas izskaņā ir 22 sekundes priekšā Ožjē. Noivils pagaidām ceturtais, 29 sekundes aiz līdera, bet tikai 0.7 sekundes atpaliekot no Jari-Mati Latvalas (“Toyota”).

Divkārtējais Latvijas čempions rallijā Kalle Rovanpera ir vadībā starp R5 klases ekipāžām, bet WRC2 PRO klasē atrodas 2,4 sekundes priekšā Madsam Ostbergam.

Tikmēr treniņbraucienos notika negadījums pēc WRC2 klases pilota Pedro Hellera avārijas. Kāds policists, saņēmis ziņu par avāriju, devās uz notikuma vietu, bet tobrīd citi dalībnieki vēl bija trasē un kāda no mašīnām lielā ātrumā pabrauca viņam garām, pēc kā minētā persona krita un savainoja kāju. Policists tika nogādāts slimnīcā.

Rallijs turpināsies sestdien un svētdien, sportistiem kopumā veicot 16 grants ātrumposmus, kuru kopējais garums ir nepilni 305 kilometri.

Čīles rallija rezultāti pēc SS6:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC  1:24:12.8
2. flag Sebastjēns Ožjē Citroën C3 WRC +22.4
3. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +28.8
4. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +29.5
5. flag Kriss Mīke Toyota Yaris WRC +46.5
6. flag Sebastjēns Lēbs Hyundai i20 Coupe WRC +48.7
7. flag Elfins Evanss Ford Fiesta WRC +1:01.4
8.
flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +2:08.1
9.
flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +2:09.1
10. flag Esapeka Lapi Citroën C3 WRC +2:18.3
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool