Četrām Latvijas ekipāžām godalgas Igaunijas rallija čempionātā

21/10/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pirms aptuveni nedēļas Sāremā salā ar pēdējo posmu noslēdzās Igaunijas rallija čempionāta sezona. Šogad sacīkstēs pie mūsu ziemeļu kaimiņiem dažādās ieskaites klasēs startēja arī latviešu sportisti, četrām ekipāžām iekļūstot pirmajā trijniekā. Šobrīd jau pieejams sezonas kopvērtējums.

No plānotajiem septiņiem posmiem šogad norisinājās seši, jo tika atcelts maijā gaidītais Tallinas rallijs. Sezonas pirmos divus posmus igauņi aizvadīja Latvijas ziemā, piedaloties Alūksnes rallijā un Gulbenes “Sarmā”. Vasarā risinājās Veru rallijs, vērienīgais “Rally Estonia”, kas bija WRC reklāmas posms, bet sezona noslēdzās ar Dienvidigaunijas un Sāremā rallijiem.

Par Absolūtās ieskaites jeb EMV1 klases čempioniem šogad kļuva vietējie sportisti Georgs Gross un Raigo Melders (“OT Racing”), kuri sacensībās piedalījās ar “Ford Fiesta WRC” mašīnu. Vēl pirms Sāremā rallija vadībā atradās Olivers Solbergs ar Āronu Džonstonu (“Sports Racing Technologies”), taču viņi, lai gan pieteicās sacīkstēm, uz starta tomēr neizgāja, no pirmās vietas kopvērtējumā noslīdot uz otro. Trešie šogad Valērijs Gorbans ar Sergeju Larensu (“Eurolamp World Rally Team”) – viņi rallijos brauca ar “Mini John Cooper WRC”, bet arī nepiedalījās pēdējā posmā.

Solberga ekipāža toties pārliecinoši triumfējusi EMV2 grupā, kur startēja sportisti ar N4 un R5 klašu spēkratiem. Šeit otro vietu ieguva Deniss Rostilovs un Georgijs Troškins (“Neiksans Rallysport”), bet trešie sezonu noslēdza Rauls Jētss un Andruss Tūms (“Team Lehase Auto”).

EMV3 vērtējumā, kur vadošie sportisti startēja ar R2 klases priekšpiedziņas mašīnām, par 2019. gada Igaunijas čempioniem rallijā kronēti Roberts Virvess un Sanders Prūls, bet vicečempionu godā Kens Torns un Kauri Pannass. Torns pēdējās sacīkstēs jau izmēģināja spēkus ar R5 klases mašīnu, tādā veidā zaudējot iespēju kļūt par Igaunijas čempionu. Trešo vietu šosezon ieņēma Kaspars Kasari un Jans Nelvaks. Visas trīs ekipāžas pārstāvēja “OT Racing” komandu. Tornam tomēr uzvara “Estonian Junior Challenge” ieskaitē, kur Virvess palika otrais, bet Kasari – trešais.

Latviešiem šogad lieliski rezultāti pilnpiedziņas kategorijā EMV4, kur pirmās trīs vietas izcīnījušas “Rallyworkshop” komandas ekipāžas. Edijs Bergmanis un Edgars Grīns (vienā no posmiem stūrmaņa krēslā sēdās Toms Freibergs) bija vispārliecinošākie no visiem, uzvarēja trīs posmos un triumfēja sezonas kopvērtējumā. Ar startiem divās sacīkstēs, kurās tika izcīnītas uzvaras, pietika Emīlam Blūmam un Didzim Eglītim, lai iegūtu otro vietu kopvērtējumā. Uz vicečempionu statusu raudzījās Edgars Balodis un Lāsma Tole, tomēr Sāremā rallijā viņi piedzīvoja avāriju un palika trešie kopvērtējuma tabulā.

Kļims Baikovs/Andrejs Kleščevs (privāta komanda) šogad bija ātrākie vienas ass piedziņas klases EMV5 sportisti, aiz sevis kopvērtējumā pārliecinoši atstājot Patriku Juhi/Magnusu Leppu (“BTR Racing”) un Kristo Lādri/Andresu Lihtfeldu (“Thule Motorsport”).

EMV6 grupā, kurā arī startē ar vienas ass piedziņas mašīnām, par čempioniem kļuvuši Kristo Subi/Raido Subi (“A1M Motorsport”), otro vietu izcīnījuši Karels Telps un Jānuss Hebemegi (“Kaur Motorsport”), kamēr pie trešās vietas tikuši Agris Upītis/Andris Spilva (“3A Racing Team”). Latvieši, kuri godalgu izcīnīja ar “Renault Clio RS” automašīnu, piedalījās piecos no sešiem posmiem, jo Sāremā rallijā nestartēja. Jāpiemin arī Jānis Cielēns un Salvis Rambols (“Saules Brāļi Sports”), kuri ar “VW Golf” piedalījās četros posmos un kopvērtējumā ierindojās piektajā vietā.

Arī pārējās vienas ass piedziņas klasēs čempioni zināmi. EMV7 kategorijā tie ir Marko Ringenbergs un Allars Heina (“Cueks Racing”), otro vietu ieņemot Raiko Aru un Veiko Kullamē (“Kaur Motorsport”), bet trešo – Otam Mesikepam un Raiko Lillem (“BTR Racing”). EMV8 klasē pie titula tikuši Tāvi Nīnemetss un Esko Allika (“Juuru Tehnikaklubi”), otro vietu guvuši Mēlis Hirsniks un Illimars Hirsniks (“Kupatama Motorsport”), kamēr trešajā vietā sezonu pabeiguši Ats Nelvaks un Mairo Ojavīrs (“Märjamaa Rally Team”).

Komandu ieskaitē jeb EMV9 klasē 2019. gadā uzvarējusi Ota Tanaka dibinātā “OT Racing”, otro vietu ieņem “Kaur Motorsport”, bet ar trešo godalgu sezonu pabeigusi “Cueks Racing”.

Pilns kopvērtējums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool