Čehijā uzvar Kopeckis, Grjazins avārijā iznīcina mašīnu (+video)

19/08/2019 |

Foto: Facebook.com/gryazin.nikolay

Aizvadītās nedēļas nogalē Čehijā norisinājās Eiropas rallija čempionāta sezonas sestais posms “Barum Czech Rally Zlín 2019”, kas noslēdzās ar vietējā sportista Jana Kopecka uzvaru. Tikmēr avārijas piedzīvoja “Sports Racing Technologies” komandas sportisti Nikolajs Grjazins un Lukašs Habajs.

Šis bija jau trešais asfalta posms sezonā un otrais pēc kārtas. Sportisti trīs dienu laikā aizvadīja 15 ātrumposmus, kuru garums bija 103 km, kamēr kopējā distance, ieskaitot pārbraucienus, sastādīja 219 km.

Jau astoņas reizes savā karjerā, ieskaitot pēdējos piecus gadus pēc kārtas, Zlīnas rallijā bija uzvarējis pieredzējušais čehu pilots Jans Kopeckis. Arī šogad viņš izgāja uz starta, sacensībās piedaloties ar rūpnīcas komandas “Škoda Fabia R5 evo” jauno automašīnu. Kopeckis jau pēc piektdienas vakarā veiktā superspeciālā ātrumposma nonāca vadībā, pēc tam pirmo vietu atdeva vien uz dažiem ātrumposmiem sestdienas pirmajā pusē, tad to atkal atguva un noturēja līdz finišam.

Latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilota Nikolaja Grjazina ekipāža bija pārņēmusi vadību pēc trešā ātrumposma, bet ceturtajā dopā kļūdījās un sabojāja riepu, kas izlaida gaisu drīz pēc piektā ātrumposma starta. Nācās to mainīt un tika pazaudētas divas minūtes. Pēc tam 11. ātrumposmā ekipāža piedzīvoja pamatīgu avāriju, nodarot lielus bojājumus savai “Škoda Fabia R5” automašīnai. Avarēja arī otra komandas pilota Lukaša Habaja ekipāža, kas ietriecās kokā, bet pirms tam ieņēma desmito vietu. Bija bojāts mašīnas drošības karkass, līdz ar to tai tika liegts atgriezties uz starta.

Neveiksmīgs posms izvērsās Aleksejam Lukjaņukam, kurš ir ERC sezonas līderis. Sportists bija pārņēmis vadību pēc ceturtā ātrumposma, pēc tam atradās otrajā vietā, kad pārdūra riepu. Gaisu tā laida lēnām un tika nolemts ralliju turpināt, bet rezultātā tika radīti bojājumi, kuru dēļ nācās izstāties. Vēlāk viņš atgriezās sacīkstēs, lai izmantotu iespēju izmēģināt dažādus regulējumus un eksperimentēja ar riepām – finišā tikai 18. vieta.

Tikmēr dramatiski notikumi risinājās cīņā par otro vietu, tikai pēdējā ātrumposmā vietējam braucējam Filipam Marešam pārspējot britu Krisu Ingramu. Marešs tādā veidā nodrošināja 2019. gada Eiropas čempiona titulu “ERC1 Junior” ieskaitē, kurā šis bija pēdējais posms. ERC2 ieskaitē Zlīnas rallijā uzvarēja itālis Andreā Nucita, bet ERC3 vērtējumā ātrākais bija spānis Efrēns Ljarena, kamēr igaunim Kenam Tornam piektā vieta.

ERC sezonas priekšpēdējais, septītais posms notiks no 27. līdz 29. septembrim Kiprā.

“Barum Czech Rally Zlín 2019” rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Marka Auto
Komanda
Rezultāts
1. flag Jan Kopecký icon Škoda Fabia R5 evo 
Škoda Motorsport
2:05:17.4
2. flag Filip Mareš icon Škoda Fabia R5 
ACCR Czech Rally Team I
+1:31.5
3. flag Chris Ingram icon Škoda Fabia R5
Toksport WRT
+1:31.8
4. flag Tomáš Kostka icon Škoda Fabia R5 evo 
Kresta Racing
+1:51.1
5. flag Marijan Griebel icon Škoda Fabia R5
+2:49.7
6. flag Simon Wagner icon Škoda Fabia R5 evo 
Rallytechnology
+3:07.9
7. flag Jaromír Tarabus icon Škoda Fabia R5 
Agrorodeo
+3:15.4
8. flag Tomáš Pospíšilík icon Škoda Fabia R5 
BTH Import Stal Rally Team
+5:38.5
9. flag Patrik Rujbr icon Škoda Fabia R5 
TNT Počernice
+5:50.0
10. flag Ondřej Bisaha icon Hyundai i20 R5 
ACCR Czech Rally Team II
+6:30.7
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool