Blūms ceturtais pēc rallija pirmās dienas, Sarmas ekipāža avarē

31/08/2019 |

Foto: Ervīns Zgirskis

Piektdienas vakarā aizvadītas pirmās cīņas Dienvidigaunijā notiekošajā “Lõuna-Eesti” rallijā, kas ir sestais posms gan Latvijas, gan Igaunijas čempionātu kalendārā. Par sacensību līderi pēc trim ātrumposmiem kļuvis norvēģis Olivers Solbergs no “Sports Racing Technologies” komandas.

Rallija pirmajā dienā divreiz tika veikts pilsētas ātrumposms Veru, kā arī viens grants dops. Abos pilsētas ātrumposmos ātrākais bija mājinieks Georgs Gross, kurš sacensībās piedalās ar jaudīgo “Ford Fiesta WRC” automašīnu, bet nepilnus 10 km garajā grants ātrumposmā labākais bija Solbergs, kurš savukārt startē ar “Volkswagen Polo GTI R5”. Rezultātā pēc pirmās dienas Solbergs ir vadībā, bet Gross no viņa atpaliek 1.3 sekundes. Trešo vietu ieņem igaunis Egons Kaurs ar “Ford Fiesta Proto”.

No latviešu sportistiem visaugstāk atrodas Emīls Blūms un Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri ir ceturtie absolūtajā ieskaitē, no Solberga ekipāžas atpaliekot 27 sekundes. Viņi līderi savā klasē. Pirmajā desmitniekā pašlaik arī Zintis Putniņš un Mārtiņš Putniņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kuri ierindojas devītajā vietā, 39 sekundes aiz līdera. Savā klasē šie sportisti otrajā pozīcijā. Edijs Bergmanis, kurš ir tuvu Latvijas čempiona titulam, bet šajā reizē startē ar citu stūrmani – Tomu Freibergu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), pagaidām tikai 28. vietā kopējā vērtējumā.

Kristaps Sarma/Ervīns Zgirskis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) ralliju beidza jau otrajā ātrumposmā, kad piedzīvoja avāriju. Tikmēr Edgara Baloža/Lāsmas Toles (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) mašīnai pirms sestdienas dopiem nepieciešama ātrumkārbas maiņa.

Pašlaik 11. vietu ieņem kādreizējais WRC pilots Miko Hirvonens, kurš uz starta stājies ar “Ford Fiesta R5” automašīnu. Tikmēr vien 20. pozīcijā atrodas Valērijs Gorbans, kurš brauc ar “Mini John Cooper Works WRC”.

Latvijas rallija čempionātā šīs ir sezonas noslēdzošās sacīkstes, kamēr Igaunijas rallija čempionātā pēc šī vēl būs atlicis posms Sāremā, kas notiks oktobrī.

“Lõuna-Eesti” rallija rezultāti pēc 3. ātrumposma:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Oliver Solberg Volkswagen Polo GTI R5 7:54.2
2. flag Georg Gross Ford Fiesta WRC +1.3
3. flag Egon Kaur Ford Fiesta Proto +7.3
4. flag Emīls Blūms Mitsubishi Lancer Evo IX +27.8
5.
flag Igor Bulantsev Ford Fiesta R5 +35.0
6.
flag Denis Rostilov Mitsubishi Lancer Evo IX +37.5
7. flag Dmitriy Voronov Ford Fiesta Proto +37.8
8.
flag Robert Virves Ford Fiesta R2T +38.8
9.
flag Zintis Putniņš Mitsubishi Lancer Evo VIII +39.7
10.
flag Ken Torn Ford Fiesta R2T +42.0

Pilni rezultāti >>

Veru pilsētas ātrumposms no Valērija Gorbana skatpunkta:

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool