Balodis/Tole Igaunijas rallija čempionātu noslēdz otrajā vietā

Latvijas pārstāvji Edgars Balodis un Lāsma Tole šogad izcīnījuši otro vietu Igaunijas rallija čempionātā. Viņi vienīgie no latviešiem tikuši pie godalgām.

Igaunijas čempionāts beidzās pagājušās nedēļas nogalē ar “Saaremaa Rally”, kurā uz starta izgāja vien dažas Latviešu ekipāžas. Sākotnēji tas bija iecerēts arī kā Latvijas rallija čempionāta finālposms, taču sakarā ar “Covid-19” un tā sakarā noteiktajiem pašizolācijas nosacījumiem, šī ieskaite tika atcelta.

Uz starta stājās arī Edgars Balodis un Lāsma Tole ar “Rallyworkshop” komandas sagatavoto “Mitsubishi Lancer Evo VIII” automašīnu. “Viru Rally” viņi izcīnīja 14. vietu absolūti un otro EMV4 grupā, pēc tam “Lõuna-Eesti Ralli” ierindojās 26. vietā absolūti un ceturtajā starp EMV4 ekipāžām, kamēr Sāremā rallijā tika gūta 17. vieta kopējā ieskaitē un septītā savā grupā. Sezonas kopvērtējumā par čempionu kļuva mājinieks Ranno Bundsens, kuram Baloža ekipāža zaudējusi tikai divus punktus. Trešajā vietā polis Mikolajs Kempa.

EMV1 jeb absolūtās ieskaites kopvērtējumā par 2020. gada Igaunijas čempionu rallijā kļuva Georgs Gross, kurš startēja ar “Ford Fiesta WRC” automašīnu, otrajā vietā atstājot Egonu Kauru, kurš brauca ar paša darbnīcā tapušo “Ford Fiesta Proto”, kamēr trešo vietu kopvērtējumā ieņem Georgs Linnamē. Viņš šosezon startēja gan ar R2, gan R5 klases tehniku. Baloža/Toles duetam šajā vērtējumā astotā vieta, bet punktus guva kopumā 82 ekipāžas.

Rauls Jētss sasniedzis pirmo vietu EMV2 grupas kopvērtējumā, bet tikai divus punktus viņam zaudēja Prīts Koiks, kamēr trešajā vietā šeit Linnamē. EMV3 grupā par Igaunijas čempionu tikmēr kronēts jaunais talants Roberts Virvess, otrā vieta Gregoram Jētsam, bet trešais – Kaspars Kasari. Arī “Estonian Junior Challenge” vērtējumā Virvesam pirmā vieta, bet Jētss un Kasari palika aiz viņa.

EMV5 kategorijā 2020. gada sezonā uzvarējis Sīms Nimme, kuram divu punktu pārsvars pār Sanderu Ilvesu, bet trešais šogad Kermo Lauss. EMV6 grupā par čempionu kļuvis Davids Sultanjans, kuram piekāpās Keiro Orguss, bet trešo vietu izcīnīja Tarmo Kikkatalo. EMV7 klases uzvarētāja godā šogad pārliecinoši Marko Ringenbergs, otro vietu ieņem Martins Absalons, trešais – Tūmass Vasks. Smago auto kategorijā EMV8 pirmo vietu ieguvis Tāvi Nīnemetss, aiz sevis atstājot Veiko Liukanenu un Tarmo Siltu.

Ota Tanaka vienība “OT Racing” uzvarējusi EMV9 grupā jeb komandu vērtējumā – tās sastāvā šosezon startēja tādi piloti kā Georgs Gross, Prīts Koiks, Roberts Virvess, Kaspars Kasari un Erko Easts. Otrajā vietā Igaunijas čempionāta sezonu pabeigusi “Kaur Motorsport” komanda, trešajā vietā “Team Tehase Auto”.