Ar pirmajiem ātrumposmiem šovakar startēs “Lõuna-Eesti” rallijs

30/08/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jau šovakar, 30. augustā ar pirmajiem ātrumposmiem startēs “Lõuna-Eesti” rallijs, kas vienlaikus būs gan Igaunijas, gan Latvijas rallija čempionātu sestais posms. Ar pirmo numuru trasē dosies somu autosportists Miko Hirvonens, kurš vēl nesenā pagātnē brauca un cīnījās par uzvarām pasaules rallija čempionātā.

Dalībai sacensībās ir apstiprinātas 79 ekipāžas. Galvenie kandidāti uz uzvaru solās būt Hirvonens, kurš pēdējos gados biežāk redzēts pie vēsturisko rallija mašīnu stūres, kā arī braucam rallijreidā, un Olivers Solbergs. Hirvonens sacensībās startēs ar “Ford Fiesta R5” automašīnu, bet Solberga rīcībā būs “Sports Racing Technologies” sagatavotā “Volkswagen Polo GTI R5”. Lielu konkurenci viņiem solās izrādīt arī Georgs Gross ar “Ford Fiesta WRC”, tāpat var pārsteigt Valērijs Gorbans, kurš brauks ar “Mini John Cooper Works WRC”, Prīts Koiks ar “Ford Fiesta R5” un Egons Kaurs ar “Ford Fiesta Proto”.

Kā spēcīgākās latviešu ekipāžas, kas izies uz starta, jāmin Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Edijs Bergmanis, kurš šoreiz startēs ar Tomu Freibergu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), un Edgars Balodis/Lāsma Tole (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”). Visas trīs pārstāv “Rallyworkshop.com” komandu.

“Lõuna-Eesti” rallija dalībnieku saraksts >>

Pēc aizvadītiem pieciem posmiem Latvijas rallija čempionāta līderi ir Olivers Solbergs/Ārons Džonstons (LRC ABS), Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (LRC 1), Emīls Blūms/Didzis Eglītis (LRC 2), Adams Vestlunds, kuram šogad asistējuši Joakims Sjobergs un Džims Hjerpe (LRC 3 un LRC Juniors), Marko Ringenbergs/Allars Heina (LRC 4), kā arī Karels Tolps ar stūrmaņiem Jānus Hebemegi un Janu Nelvaku (LRC 5). Komandu vērtējumā līdere ir “Sports Racing Technologies”. “Lõuna-Eesti” rallijs būs Latvijas rallija čempionāta sezonas noslēdzošais posms.

LRČ kopvērtējums pirms 6. posma >>

Šovakar notiks pirmie trīs ātrumposmi, ieskaitot pilsētas dopu Veru. Vēl astoņi ātrumposmi gaidāmi sestdien, 31. augustā. Kopējais distances garums, kas veicams ar laika kontroli, sastādīs 110 km.

“Lõuna-Eesti” rallija ātrumposmu programma >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool