Apturētais Meksikas rallijs noslēdzas ar Ožjē uzvaru

15/03/2020 |

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Sebastjēns Ožjē kļuvis par pasaules rallija čempionāta Meksikas posma uzvarētāju pēc tam, kad tika paziņots par svētdien plānoto ātrumposmu atcelšanu koronavīrusa radīto seku dēļ.

WRC sezonas trešais posms, atšķirībā no daudzām citām motoru sporta sacīkstēm, atcelts netika, taču risinājās vien piektdien un sestdien. Ņemot vērā, ka visā pasaulē šobrīd tiek strikti ierobežota cilvēku plūsma pāri valstu robežām, pieņemts lēmums Meksikas ralliju pārtraukt līdz ar sestdien aizvadītajiem ātrumposmiem, lai radītu iespējami mazākus šķēršļus sportistiem un komandu darbiniekiem atgriezties savās mājās.

Ožjē saīsinātajās sacīkstēs parādīja pārliecinošu sniegumu, dominējot pār konkurentiem un tuvāko sekotāju pārspējot par 27 sekundēm. Otro vietu izcīnīja aizvadītās sezonas čempions Ots Tanaks no “Hyundai” vienības, kurš sīvā cīņā pārspēja “M-Sport” pilotu Tēmu Suninenu. Pirmo piecinieku noslēdza “Toyota” braucēji Elfins Evanss un Kalle Rovanpera.

Ožjē šī ir pirmā uzvara “Toyota” komandas pilota statusā, bet Meksikas rallijā kopumā jau sestā, līdz ar to francūzis atkārtojis sava tautieša Sebastjēna Lēba rekordu, kurš savā karjerā arī šeit uzvarējis sešas reizes.

Tikai 15. vietā ierindojās Tjerī Noivils, kuram piektdien radās elektrības problēmas “Hyundai” sacīkšu spēkratam un cīņu nācās atsākt pēc “Rally 2” noteikumiem. Nepaveicās arī Esapekam Lapi, kura “Ford” automobilis aizdegās un nācās izstāties.

Lielisks sniegums Nikolajam Grjazinam, kurš “Hyundai” rūpnīcas pilota statusā izcīnīja septīto vietu absolūtajā ieskaitē un otro WRC2 klasē, kur uzvarēja zviedrs Pontuss Tidemands.

Jau vēstīts, ka Argentīnas rallijs, kam būtu jābūt nākamajam WRC posmam, ir atcelts.

Meksikas rallija rezultāti:

Vieta Pilots Mašīna Rezultāts
1 France Sebastien Ogier Toyota 2:47:47.6
2 Estonia Ott Tanak Hyundai +27.8
3 Finland Teemu Suninen Ford +37.9
4 United Kingdom Elfyn Evans Toyota +1:13.4
5 Finland Kalle Rovanpera Toyota +2:20.5
6 Sweden Pontus Tidemand Skoda +10:29.3
7 Russian Federation Nikolai Gryazin Hyundai +12:27.0
8 Bolivia Marco Bulacia Citroen +13:37.5
9 United Kingdom Gus Greensmith Ford +13:56.5
10 Norway Ole Christian Veiby Hyundai +15:32.2

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool