Alūksnes rallijā startēs Eiropas čempions Lukjaņuks

11/12/2018 |

Foto: Jarno Kraayvanger |

Nākamā gada janvārī gaidāmajā Alūksnes rallijā piedalīsies aizvadītās sezonas Eiropas čempions Aleksejs Lukjaņuks, kurš šīs sacensības izmantos kā treniņu pirms dalības pasaules čempionāta sacensībās Zviedrijā.

“Ar lielu prieku esam saņēmuši vēsti, ka “Rally Alūksne 2019″ piedalīsies arī Eiropas rallija čempionāta 2018. gada ERC1 klases uzvarētāja Alekseja Lukjaņuka ekipāža,” paziņojuši sacensību rīkotāji. “Tas uzliek mums papildu atbildību, lai rallijs tiktu organizēts augstākajā līmenī, ko arī cenšamies īstenot.”

Nākamgad “Rally Alūksne” norisināsies 18. un 19. janvārī, kas ir jau pēc nedaudz vairāk nekā mēneša. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šoreiz sacīkstes būs Latvijas rallija čempionāta atklāšanas posms, tāpat paralēli notiks cīņas Igaunijas rallija čempionāta, Latvijas rallijsprinta čempionāta un “RH Historic” ieskaitēs.

Krievu pilots Lukjaņuks aizvadītajā sezonā veiksmīgi startēja Eiropas rallija čempionātā, ar “Ford Fiesta R5” automašīnu uzvarot Azoru salu, Kanāriju salu un Romas posmos, bet sezonas izskaņā pirmo reizi karjerā kļūstot par absolūtās ieskaites čempionu.

Iepriekš viņš nereti startējis arī Latvijā, pēdējo reizi 2017. gadā “Rally Liepāja”, kad piedzīvoja avāriju. Vairākas reizes sportists piedalījies rallijā “Sarma”, 2013. gadā arī izcīnot uzvaru, taču Alūksnē viņš pagaidām vēl nav izgājis uz starta. Pēdējo ziemas ralliju viņš aizvadīja pirms diviem gadiem.

Šobrīd Lukjaņuks mēģina piesaistīt finansējumu pilnvērtīgas sezonas aizvadīšanai, taču pagaidām zināms, ka pilots startēs Alūksnē, bet pēc tam – pasaules čempionāta pomsā “Rally Sweden”, kur startēs WRC2 klasē.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool