Al-Rašeds: “Esam gatavi “atkost” Liepājas rallija ceļus”

21/05/2019 |

Foto: Škoda Motorsport

Saules smaids, putnu čalas un puķu izkrāsotie lauki liecina, ka gleznaino Kurzemi pārņēmis pavasaris. Tas nozīmē, ka tūdaļ pa tās ātrajiem ceļiem trauksies “Rally Liepāja” spēkrati. Saūda Arābijas pārstāvis Rakans Al-Rašeds savu pirmo pieredzi Liepājā guva pirms diviem gadiem drēgnos un lietainos apstākļos, bet nu ir atgriezies ar jaunām ambīcijām.

“Gūtā pieredze bija īpaša, jo tas bija mans pirmais starts ar R5 klases automašīnu, kā arī pirmais starts Eiropas čempionātā,” stāsta Rakans Al-Rašeds, kurš “Printsport” komandas sastāvā arī šoreiz uz starta izies ar “Škoda Fabia R5” automašīnu. “Nekad neaizmirsīšu spēcīgo lietu, kas padarīja braukšanu ļoti izaicinošu. Es domāju, ka rallija pārcelšana uz šo laiku bija pareizs lēmums, jo ceļi ir vienkārši fantastiski. Braukt pa tiem tagad būs ideāli. Ceru, ka laikapstākļi noturēsies izcili nedēļas nogales garumā. Esmu sacenties tuksnesī, mežos, uz grants un sniega. Uz asfalta gan nav sanācis. No visiem iepriekš minētajiem man vislabāk patīk līkumotie ātrumposmi cauri mežiem.”

Tieši ceļi un “Rally Liepāja” maršruts bija viens no galvenajiem faktoriem Al-Rašeda izvēlei doties uz Latviju. “Esmu startējis visās trīs Baltijas valstīs. Gan “Rally Liepāja”, gan Sāremā, gan 300 Ezeru rallijā Lietuvā. Ātrumposmi šeit ir satriecoši – ātri un plaši. Esmu pieradis pie lēnākiem ātrumposmiem, pa krietni šaurākiem ceļiem, tādēļ šeit varu ļoti daudz mācīties un pieslīpēt savas prasmes. Nevar arī nepieminēt lieliskos cilvēkus un fantastiskos līdzjutējus.”

Par Rakana Al-Rašeda stūrmani šajā rallijā kļuvis Hugo Magalešs, kurš Eiropas čempionātā izcīnījis trīs uzvaras un pērn, startējot kopā ar Bruno Magalešu, sezonas kopvērtējumā absolūtajā ieskaitē ierindojās trešo vietu. “Hugo ir bijis kārtīgs palīgs gan rallijā, gan ārpus tā. Esam spējīgi sastrādāties, jo mūs abus vieno kopīgi mērķi un vēlme paveikt maksimumu. Neesam šeit, lai tikai piedalītos. Darīsim maksimumu, lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus.”

Al-Rašeds norāda, ka galvenais uzsvars tiks likts uz laba rezultāta sasniegšanu katrā ātrumposmā un nepieciešamā ātruma atrašanu. Labvēlīgu apstākļu gadījumā viņa vadītā ekipāža centīsies pacīnīties arī par punktiem. “Noteikti esam gatavi “atkost” šos ceļus. Pirms trases pierakstu veikšanas būs svarīgi veikt testus, lai ieietu ritmā.”

“Rally Liepāja” Al-Rašedam būs trešais rallijs šosezon. Papildus Apvienotajos Arābu Emirātos notikušajam RAK rallijam, ambiciozais Rakans šoziem guva pieredzi Somijā notikušajā “Arctic Lapland Rally”, bet pēc Kurzemes vizītes plāno aizvadīt vēl divus Eiropas čempionāta posmus.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool