Aizvadīta “Rally Estonia” sacensību pirmā diena

Sestdien Igaunijā aizvadīta “Shell Helix Rally Estonia 2019” sacensību pirmā diena, uz starta stājoties gan WRC ekipāžām, gan daļai sportistu cīnoties par Latvijas rallija čempionāta ieskaites punktiem.

Jau ar pirmajiem ātrumposmiem vadībā nostiprinājās “Toyota” rūpnīcas pilots, mājinieks Ots Tanaks. Viņš šajā dienā uzrādīja labākos laikus septiņos no deviņiem dopiem, kamēr pārējos divos labākie pa reizei bija “Hyundai” pilots Andreass Mikelsens un Elfins Evanss no “M-Sport”.

Kopvērtējumā pirms svētdienas ātrumposmiem Tanaka pārsvars pār tuvāko sekotāju Mikelsenu ir 33 sekundes, bet trešo vietu ieņem un 46 sekundes līderim zaudē “Citroen” pārstāvis Esapeka Lapi. Evanss pašlaik ceturtajā vietā, bet tikai trīs sekundes esot priekšā Kreigam Brīnam, kurš pārstāv “Hyundai” rūpnīcas vienību.

Starp R5 klases ekipāžām vadībā Olivers Solbergs, kuram absolūtajā ieskaitē sestā pozīcija. Viņam seko igauņu leģenda Marko Martins, kurš pēc ilgāka pārtraukuma atkal startē ar WRC auto.

“Rally Estonia” rezultāti >>

Latvijas rallija čempionāta posms noslēdzās ar sestdien veiktajiem ātrumposmiem. LRC ABS ieskaitē uzvarēja Olivers Solbergs, pārspējot ukraiņu pilotu Valēriju Gorbanu, kurš startē ar WRC klases mašīnu, bet trešo vietu ieņēma Nikolajs Grjazins. LRC1 kategorijā pirmā vieta Edijam Bergmanis un Edgaram Grīnam (“Mitsubishi Lancer EVO IX”), LRC2 grupā uzvara Ralfam Sirmacim un Ralfam Igaveņam (“Mitsubishi Lancer EVO X”), kamēr igaunis Roberts Virvess (“Ford Fiesta R2T”) palika nepārspēt LRC3 vērtējumā, kā arī uzvarēja Junioru ieskaitē. LRC4 grupā pirmā vieta Igaunijas braucējam Marko Ringenbergam (“BMW M3”), bet LRC5 klasē – igaunim Kristo Subi (“Honda Civic Type-R R3”).