2019. gada WRC kalendārā divi jauni posmi

11/07/2018 |

Foto: Toyota.co.jp

Pasaules rallija čempionāta (WRC) nākamās sezonas kalendāram pievienosies ne tikai Čīle, bet arī Japāna. Savukārt 2020. gadā kalendāru visticamāk papildinās leģendārais Safari rallijs, kas notiek Kenijā.

Tikai novembrī Japānā plānots aizvadīt sacensības, kam piemērots WRC kandidātposma statuss, bet respektablais portāls “Motosport.com” no saviem avotiem uzzinājis, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) jau ieplānojusi iekļaut Japānu provizoriskajā 2018. gada kalendārā, kas tiks publicēts rudenī.

Pasaules čempionāta rīkotāji neslēpj, ka nākamgad posmu skaits palielināsies no 13 uz 14. Zinot, ka klāt nāks Čīle, tas nozīmē, ka līdz ar Japānas atgriešanos kalendārā no tā būs jāsvītro kāds no Eiropā notiekošajiem posmiem – neoficiāli zināms, ka tas būs Francijā notiekošais “Tour de Corse” jeb Korsikas rallijs. Tas tādēļ, ka šo posmu apmeklē salīdzinoši maz līdzjutēji, bet komandas sūdzējušās par grūtībām loģistikas jomā. Korsikas rallija rīkotāji komentārus pagaidām nesniedz.

Ņemot vērā, ka jau šogad kalendārā atgriežas Turcija, nākamgad plānotas sacīkstes Čīlē un Japānā, bet aiznākamgad sagaidāma arī Kenijas atgriešanās, vien trīs sezonu laikā WRC kalendāru būs papildinājuši četri jauni posmi.

Japāna esot sarosījusies, lai noreklamētu sevi sporta vidē pirms 2020. gadā tur gaidāmajām Olimpiskajām spēlēm, līdz ar to tikšot pieliktas īpašas pūles, lai WRC posms tur varētu notikt jau nākamgad. Zināms, ka, atšķirībā no pagātnē notikušajām WRC sacensībām, kas tika bāzētas Hokaido, turpmāk tās risināsies valsts galvenajā, Honsju salā, tuvāk Tokijai.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool