Valters Zviedris uzvar Madonā un aizvada “Legend Car” posmu Somijā

03/06/2019 |

Foto: AKK Finland

18. maijā Madonas kartinga trasē tika aizvadīts Latvijas čempionāta un ProKart kausa pirmais posms. Sacensības priecēja ar lielo dalībnieku skaitu – startēja 201 sportists no Baltijas, Krievijas, Baltkrievijas un arī Skandināvijas, kas bija ieradušies, lai noskaidrotu ātrākos kartinga braucējus dažādās vecuma un kartingu klasēs.

Lielisku sacensību aizvadīja 18 gadīgais “Jūrmala/Papa’s Sacīkšu Komanda” braucējs Valters Zviedris, kurš 21 sportista konkurencē izcīnīja uzvaru prestižajā RM DD2 kategorijā. Jāpiebilst, ka tā ir pati ātrākā ar “Rotax” dzinējiem aprīkotā klase, un Valters tajā startē tikai pirmo gadu. Uzvara gan nenāca viegli – kvalifikācijas braucienā, kurš norisinājās žūstošā trasē, Valteru viņa ātrākajā lidojošajā aplī sabremzēja nepieredzējusī Lietuvas autosportiste Skaiste Petrauskaite. Rezultātā Zviedrim priekšfinālā nācās startēt no 14. vietas. Priekšfinālā Valters pakāpās par 11 pozīcijām un to noslēdza trešajā vietā. Fināla brauciens bija ļoti spraigs – Valters par līderpozīcijām cīnījās ar Matveju Makušinu. Lai gan Matvejs nobrauca pirmais, viņš saņēma piecu sekunžu sodu, jo cīņas laikā diezgan stipri uzsita Valteram pa karta aizmuguri, par ko liecināja viņa priekšējā spoilera stiprinājumu nobīde, līdz ar to finālā pirmā vieta Valteram. Trešajā vietā aiz abiem latviešiem palika Ērihs Kuhns no Igaunijas.

Savukārt 25. un 26. maijā Valters Zviedrijs ar “Legend Car” piedalījās Somijas “Legend Car” čempionāta pirmajā posmā “Botniaring” trasē. Laikapstākļi visu nedēļas nogali bija ļoti slapji un vēsi, kā jau Somijas ziemeļos. Valteram sacensības kopumā izvērsās ne pārāk veiksmīgas. Lai gan vienā no piektdienas treniņu braucieniem sausā trasē tika uzrādīts trešais ātrākais apļa laiks no visiem 42 sportistiem, sestdienas rītā lietainos laika apstākļos tika uzrādīts septītais apļa laiks savā grupā, un tas deva tikai 13. vietu uz starta pirmajā braucienā, kurā Valters startā nokritis par vairākām vietām, brauciena laikā dažas atguva un šo braucienu noslēdza 14. vietā. Otrais brauciens Valteram bija pa galam neveiksmīgs – jau pirmajā aplī dzinēja problēmas dēļ nācās izstāties, tāpēc trešo braucienu sportists uzsāka no pašas pēdējās pozīcijas – 42.vietas. Trešajā braucienā Zviedrim, startējot ar rezerves dzinēju, ļoti labs ātrums trasē un iespaidīgs kāpums par 21 vietu, kā rezultātā viņš finišēja 21. pozīcijā.

“Paldies mūsu mehāniķim Normundam Šubeckim no “RS Motorsport” darbnīcas, kurš tik īsā laikā spēja samainīt bojāto dzinēju pret rezerves motoru,” atzīst komanda.

Nākamās sacensības Valteram Zviedrim ar “Legend Cars” jau šīs nedēļas nogalē, 8. un 9.jūnijā Somijā, Ahvenisto trasē, kur notiks Somijas “Legend Car” čempionāta un arī Ziemeļeiropas zonas čempionāta otrais posms.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Zviedris,
“Jūrmala/Papa’s Sacīkšu Komanda” menedžeris

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool