WRC čempions Ožjē debitēs DTM autošosejas sacensībās

08/08/2018 |

Foto: FormulaRapida.net

Franču autosportists Sebastjēns Ožjē, kurš savā karjerā piecas reizes kļuvis par pasaules čempionu rallijā, kā “Mercedes” viespilots debitēs Vācijas salonautomobiļu čempionātā (DTM). Pagaidām viņa plānots viens posms.

Katram DTM čempionātā iesaistītajam ražotājam ir tiesības sacensībās pieteikt septīto mašīnu, ja ar to startē viespilots, taču “Mercedes” nācās iegūt īpašu atļauju no seriāla uzrauga DMSB, kā arī konkurējošajām rūpnīcām “Audi” un “BMW”, jo pēdējos trīs posmos papildus auto stāšanās uz starta citādi nav atļauta.

Ožjē piedalīsies 22. septembrī Austrijā, “Red Bull Ring” trasē notiekošajā posmā. Lai labāk sagatavotos debijai DTM, jau šonedēļ Valelungas trasē viņš aizvada testus.

“Šī būs ļoti aizraujoša pieredze,” saka Ožjē. “DTM man ir kaut kas pilnīgi jauns, bet ar katru nobraukto apli centīšos iemācīties pēc iespējas vairāk. Redzu to kā iespēju paplašināt savus sacīkšu braucēja horizontus un iegūt lielāku pieredzi.”

Lai gan Ožjē pamatā startē rallijā, jau iepriekš viņš aizvadījis atsevišķas sacensības arī autošosejā, līdz ar to pilnīgi sveša šī disciplīna viņam nav.

Ožjē ir trešais viespilots, kam šogad dota iespēja pamēģināt spēkus DTM. Atklāšanas posmā “Audi” sastāvā startēja Matiass Ekstrems, kurš karjeru šajā čempionātā noslēdza pērn, bet “BMW” posmā Itālijā, Misano trasē dos iespēju uz starta iziet leģendārajam Aleksam Dzanardi.

Šogad Ožjē pasaules rallija čempionātā (WRC) pārstāv “M-Sport” komandu, bet jau sāktas pārrunas par viņa iespējamo atgriešanos “Citroen” vienībā, kas varētu īstenoties uz nākamo sezonu.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool