“Volkswagen” sasniedz leģendārās Nirburgringas rekordu

06/06/2019 |

Foto: Volkswagen Motorsport

“Volkswagen Motorsport” komandai ar savu Paikspīkas sacīkšu auto “I.D. R” izdevies sasniegt jaunu leģendārās Nirburgringas trases garās, Nordšlaifes versijas rekordu elektriskajiem automobiļiem. Romēns Dimā 20.8 km garo trasi noriņķoja 6 minūtēs un 5.336 sekundēs.

Līdzšinējais Nordšlaifes apļa rekords piederēja Peteram Dambrekam, kurš to 2017. gadā uzrādīja ar “NIO EP9” automašīnu. Dimā, kurš pats četras reizes kļuvis par Nirburgringas 24 stundu sacensību uzvarētāju, šo rezultātu izdevās labot par iespaidīgām 40 sekundēm.

“Esmu ļoti lepns, ka varu būt Nirburgringas rekorda turētājs,” sacīja Dimā. “Man šī ir labākā un grūtākā sacīkšu trase pasaulē. Gribu pateikties “Volkswagen Motorsport” komandai, kas atkal paveica fantastisku darbu. Mašīna tika sagatavota perfekti. Tā bija aizraujoša pieredze, izbaudot satriecošo paātrinājumu un lielo ātrumu Nordšlaifes līkumos.”

2018. gadā, pilotējot “Volkswagen I.D. R” prototipu, Dimā ar absolūto rekordu kļuva par Paikspīkas kalnā braukšanas sacensību uzvarētāju. Pirms došanās uz Nirburgringu auto tika pārveidots, iegūstot jaunus aerodinamikas risinājumus un “Formula 1” stila DRS sistēmu. Tāpat šī rekorda sasniegšanā tika izmantotas “Bridgestone” riepas, kamēr Paikspīkā tika lietotas “Michelin” ražotās.

Nirbrugringas trases absolūtais rekords ir 5 minūtes un 19.546 sekundes, ko 2017. gadā ar “Porsche 919 Hybrid Evo” Lemānas LMP1 prototipu uzrādīja Timo Bernhards. Pirms tam kopš 1983. gada rekords piederēja Stefanam Belofam, kurš togad ar C grupas “Porsche 956” apli bija veicis 6 minūtēs un 11.13 sekundēs. Dimā šo rezultātu izdevās pārspēt.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool