Vītols Lidenhilā cīnīsies pret Eiropas “Super1600” vadošo pilotu

04/12/2020 |

Foto: Toms Paipals Photography

Nedēļas nogalē Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols aizvadīs Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta otro un trešo posmu. Lidenhilas trasē Vītola “Super1600″ klasē uz starta stāsies arī ” “Volland Racing”, bet “Suprcar” ieskaitē cīņā dosies “RX Cartel” vienības braucēji.

Lai gan šķiet, ka pandēmijas dēļ pasaules autosports ir pamiris, ja neskaita ugunīgo F1 un WRC, briti pamanījušies sarūpēt nacionālā rallijkrosa turpinājumu Lidenhilā. Līdz ar to savu otro (un trešo) sacīksti šogad varēs aizvadīt arī “Provento Racing” braucējs Roberts Vītols. Rīdziniekam britu čempionāts, jeb 5 Nāciju kausa izcīņa bija šogad galvenā prioritāte, tāpēc atcelto posmu dēļ sezona līdz šim izrādījusies visai klusa.

Tomēr Lielbritānijas čempionāts pēc ilgās pauzes (pirmais posms notika augustā) ir gatavs atsākties, turklāt visai skaļi. Vītola “Super1600” klasē startam pieteikusies Eiropas “Super1600” klases vadošā komanda “Volland Racing”. Vācieši uz starta plāno izvest Šveicē dzīvojošo krievu Juriju Beļevski, kurš uzvarēja vienīgajos divos notikušajos Eiropas “Super1600” čempionāta posmos Barselonā. Tā kā sezonā pietrūka aizvadīto posmu, Beļevskis, iespējams, paliks bez Eiropas čempiona titula. Attiecīgi, Vītolam viņa starts būs laba mēraukla par reālo ātruma atšķirību starp labu Baltijas līmeņa tehniku un Eiropas čempionāta vadošo pilotu. Zem “Volland Racing” karoga rallijkrosā debitēs līdz šim kroskartu cīņās startējušais 16 gadus vecais beļģis Kobe Pauvelss, kura tēvs Koens ir vairākkārtējs Beļģijas rallijkrosa čempions, un startējis arī dažāda līmeņa starptautiskajos seriālos.

Kopumā “Super1600” klasē uz starta gatavojas izbraukt tikai četri dalībnieki (bez minētajiem arī Roberta galvenais konkurents augusta posmā Darens Skots), taču šoreiz sastāvs ir interesants “Volland Racing” dalības dēļ. To atzīmē arī Roberts tēvs un menedžeris Uģis Vītols: “Smejoties var teikt, ka mums būs iespēja gūt Eiropas čempionāta pieredzi bez liekiem izdevumiem – tiksimies ar Eiropas spēcīgāko “Super1600” komandu “Volland Racing”. Skaidrs, ka tehnikas ziņā viņi būs galvas tiesu pārāki – lai cik ļoti mēs censtos, jāapzinās, ka mūsu “Peugeot” ir būvēts pirms desmit gadiem, kas autosportā ir ļoti daudz. Tāpēc šī būs lieliska skola, atklāsmes par Eiropas “Audi” reālo atšķirību. Nemētāsimies ar frāzēm par uzvarām, taču pēc iespējas labāk paveiksim savu darbu, lai zinātu, ka esam izdarījuši visu, kas mūsu spēkos. Nesaku, ka esam jau startā padevušies, vienkārši apzināmies situāciju. Pretosimies, cik varēsim, turklāt sestdien tiek solīts lietus, kas var satuvināt spēku samērus. Šī būs lieliska skola un vērtīga pieredze.”

Visus šos mēnešus Vītola “Peugeot” automašīna atrodas Lielbritānijā, iekonservēta piekabē. Uģim Vītolam ir bažas, ka ilgstoša atrašanās britu mitrajā gaisā var radīt pārsteigumus: “Nebija paredzēts, ka mašīna nekustīgi atradīsies piekabē tik daudzus mēnešus. Sākotnējais kalendārs vēstīja, ka mašīnai būs jābūt uz starta krietni regulārāk, tāpēc bez šaubām atstājām auto Anglijā. Tomēr šobrīd būs jāpastrādā, lai pārbaudītu katru kontaktiņu un niansīti, ko varētu būt ietekmējis drēgnais laiks un britu laika apstākļi. Plānojam pēc šī dubultposma gādāt tehniku uz Latviju, lai to savestu kārtībā janvārī paredzētajām sacensībām.”

Lidenhilas sacīkstēs arī “Supercar” klasē aizraujošs kolektīvs. Uz starta sestdien stāsies “RX Cartel” pasaules čempionāta braucējs Liems Dorans, bet svētdien ar šo auto cīnīsies Andreass Bakerūds. No pasaules čempionāta braucējiem uz starta būs arī Olivers Benets un Enco Ide, kurš startēs ar pasaules čempionkomandas “JC Raceteknik” komandas Audi S1. Vietējiem līdzjutējiem, kuri gan sacīkstes nevarēs vērot klātienē, saldais ēdiens būs arī Pata Dorana starts. Kopumā abās dienās startam gatavojas 16 “Supercar” braucēji.

Sestdien Lidenhilā tiks aizvadīts Lielbritānijas čempionāta otrais posms, bet svētdien – trešā sacīkste.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool