Titulētais De Rojs atgriežas Dakaras rallijā

25/10/2018 |

Foto: Dakar-derooy.com |

Smago automobiļu rallijreida klases viens no vadošajiem braucējiem pasaulē, Žerārs de Rojs, janvārī atkal plāno piedalīties Dakaras rallijā, kur sportists uzvarēja 2012. un 2016. gadā.

Holandiešu autosportists De Rojs Dakaras rallijā piedalās jau kopš 2002. gada, kad sacensības vēl notika Āfrikā. Visus šogad gadus, kopumā 14 sacīkstes viņš pārstāvējis smago auto kategoriju un vienmēr bijis viens no ātrākajiem. Divreiz viņam izdevies uzvarēt, vienreiz De Rojs guvis otro vietu, bet trīs reizes bijis trešais.

Šogad De Roju Dakarā uz starta neredzējām, jo viņš bija nolēmis atgriezties Āfrikā, startējot “Africa Eco Race” rallijā. Tur viņš pārspēja daudzus ar vieglajiem auto startējošos sportistus, bet savā klasē guva ļoti pārliecinošu uzvaru, tuvāko ekipāžu pārspējot par vairāk nekā piecām stundām. Lai gan viņš esot izbaudījis sportiskos izaicinājumus, ko sniedz Āfrikas bezceļi, vājā konkurence likusi izlemt par labu startēšanai Dakaras rallijā, kas 2019. gadā notiks Peru teritorijā.

“Man patiktu atkal doties uz Āfriku, jo mana sirds pēc turienes ilgojas, tomēr nekādā ziņā neiebilstu pret startēšanu Dienvidamerikā,” viņš saka. “Maniem sponsoriem “Iveco” un “Petronas” ir svarīgi, lai es tur būtu, un darīšu visu iespējamo, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku rezultātu. Tāpat sekošu līdzi “Africa Eco Race” attīstībai un neizslēdzu, ka braukšu Āfrikā kaut kad nākotnē.”

Šobrīd De Roja komanda vēl nav izlēmusi, ar kuru no “Iveco” sacīkšu spēkratiem tā stāsies uz starta 6. janvārī, kad tiks atklāts Dakaras rallijs.

Izmantotie resursi:
www.dakar-derooy.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool