Timijs Hansens: “Komanda bija vīlusies, bet turpinājām ticēt”

18/09/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Slidenos apstākļos uzvarot Neste World RX of Latvia, FIA pasaules rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā posmā, Timijs Hansens ir izvirzījies vadībā arī World RX sezonas kopvērtējumā. Līdz ar to sezonas noslēdzošajā posmā Keiptaunā, no 9. līdz 10. novembrim, noslēgsies aizraujošā cīņa par čempiona titulu, situācijai tabulā regulāri mainoties visa gada garumā.

Šī bija Timija ceturtā uzvara šosezon, taču neviens cits braucējs nav spējis uzvarēt vairāk kā vienu reizi. Zviedrs šobrīd izcīnījis 187 punktus, esot tikai par vienu punktu priekšā norvēģim Andreasam Bakerūdam, kurš šo posmu iesāka kā kopvērtējuma līderis. Bakerūds Latvijas posmu noslēdza trešajā vietā, piekāpjoties arī Niklasam Gronholmam.

Kevins Hansens, kurš finālā izcīnīja ceturto vietu, čempionāta kopvērtējumā šobrīd ieņem trešo vietu ar 179 punktiem.

Timija Hansena sacensību nedēļas nogale sākās visai neveiksmīgi, pēc divām kvalifikācijas kārtām esot tikai četrpadsmitajā vietā. Sacensību otrajā dienā Hansens palika nepārspēts – uzvaras abos kvalifikācijas braucienos, pusfinālā un finālā.

„Sestdiena bija ļoti smaga, jo sevišķi redzot savu vārdu tik zemu rezultātu tabulā. Es ļoti labi apzinos situāciju čempionāta kopvērtējumā un biju šeit ieradies cīnīties par labu rezultātu, tāpēc nebija patīkami šādi iesākt sacensības,” stāsta Hansens. „Visa komanda sestdien bija vīlusies, taču mēs turpinājām ticēt, ka aizvadot perfektu dienu svētdien viss vēl ir iespējams. Centos koncentrēties uz to, kas man jādara un braukt cik vien labi spēju, neraugoties uz situāciju čempionāta kopvērtējumā, slidenajiem apstākļiem vai neveiksmīgo sestdienas rezultātu. Svētdienas uzvara tiešām bija no visas sirds. Visa komanda to vēlējās un ticēja ka mēs to varam izdarīt. Sēdēt šeit pēc tik neveiksmīga sākuma ir fantastiski.

Tagad dosimies uz Keiptaunu. Es ceru ka man, Andreasam un Kevinam būs veiksmīga nedēļas nogale un čempiona titulu izcīnīs labākais. Uzvaru izcīnīs tas, kurš spēs saglabāt mieru un demonstrēt savu labāko sniegumu.”

Bakerūds finālā startēja no pirmās vietas, taču nespēja tikt līdzi savam Timijam Hansenam, kurš ar savu Team Hansen MJP Peugeot 208 izvirzījās vadībā jau pirmajā līkumā.

„Darīju visu ko spēju un centos noķert gan Niklasu gan Timiju, bet kad brauc uz riska robežas, ir viegli pieļaut kļūdas. Nedaudz par tālu aizlecu tramplīnā un pēc tam līkumā izlidoju ārmalā, ar ko beidzās manas cerības uz augstāku vietu,” stāsta norvēģis Bakerūds.

„Cepuri nost Timija priekšā, viņš pēc sestdienas neveiksmēm svētdien sevi lieliski parādīja. Domāju, ka tik blīvi rezultāti kopvērtējumā nāk par labu faniem, jo Keiptaunā gaidāmas aizraujošas sacensības. Nedomāju ka cīņa par titulu noslēgsies agrāk kā līdz ar finiša karogu sacensību finālā.

Gan es, gan Timijs un Kevins zinām par ko cīnāmies. Mans darbs ir cīnīties cik spēju un Timijs šobrīd ir kopvērtējuma līderis, tāpēc noteikti domās par mani nākamās astoņas nedēļas. Lai viņam salds miegs!”

Niklass Gronholms uzskata, ka viņam šajos slidenajos apstākļos bija labas iespējas cīnīties par uzvaru finālā. „Otrais aplis man bija labs un jutu ka varu cīnīties par uzvaru. Pēc tam nedaudz pārcentos un sāku pieļaut mazas kļūdas, kuras man beigās arī patraucēja,” stāsta GRX Taneco pilots Gronholms.

Gronholma komandas biedrs Timurs TImerzjanovs finālu noslēdza piektajā vietā, priekšā Bakerūda Monster RX Cartel komandas biedram Liamam Doranam.

Latvijas faniem diemžēl nebija lemts finālā ieraudzīt kādu no vietējiem braucējiem, GRX Taneco pilotam Reinim Nitišam un Team STARD braucējam Jānim Baumanim nespējot iekļūt labāko trīs skaitā otrajā pusfinālā. Arī Kristians Sabo no EKS Sport netika finālā, otro pusfinālu noslēdzot piektajā vietā.

Rokas Baciuska bija gatavs turpināt Francijā iesākto veiksmes sēriju, esot vadībā pēc pirmās sacensību dienas arī Latvijas posmā. Tomēr, jau otro posmu pēc kārtas Baciuskas Renault Megane pusfinālā saķērās ar ALL-INKL.COM Muennich Motorsport pilota Timo Šeidera Seat Ibiza automašīnu.

Sadursmes rezultātā Šeiders atkrita uz piekto vietu, apsteidzot vien lietuviešu braucēju, abiem zaudējot cerības cīnīties par vietu finālā.

GC Kompetition pilots Antons Marklunds, kurš pēc pirmās dienas bija trešajā vietā, vēl pēdējā brīdī centās iespraukties finālā, taču tomēr par nieka divām desmitdaļām piekāpās Liamam Doranam.

Pārējiem GC Kompetition pilotiem sacensībās bija mainīgas sekmes. Komandas vadītājs Gērlains Šišerī uzstādīja trešo ātrāko laiku trešajā kvalifikācijā, taču tika diskvalificēts no otrās kvalifikācijas par „starta kontroles pogas izmantošanu brauciena laikā”. Viņš sacensības noslēdza piecpadsmitajā vietā.

GCK Academy piloti Sirils Reimons, kurš ceturtajā kvalifikācijā saņēma 5 sekunžu sodu par trases norobežojumu aizskaršanu, un Gijoms De Riders, abi ar Renault Clio, ieņēma, attiecīgi, trīspadsmito un četrpadsmito vietu.

Ar Xite Racing Mini Cooper startējošais Olivers Benets finišēja sešpadsmitais, bet Matvejs Furažkins, kurš ar ES Motorsport – Labas GAS Škoda Fabia debitēja Francijas posmā, sacensības noslēdza septiņpadsmitajā vietā.

Palam Trajam viņa sezonas trešais Pasaules RX starts iesākās pavisam neveiksmīgi. Jau sestdienas treniņbraucienos viņa Team STARD Ford Fiesta piemeklēja ūdenssūkņa defekts, kas samazināja viņa trasē pavadīto laiku. Viņš sacensības noslēdza astoņpadsmitajā vietā.

Zviedrs Robins Larsons, kurš nesen izcīnīja FIA Eiropas rallijkrosa čempiona titulu, šajā posmā ar Audi S1 atgriezās Pasaules RX ieskaitē. JC Raceteknik braucējs pirmajā kvalifikācijā saskrējās ar Timiju Hansenu un Sabo, pēc kā tika diskvalificēts par avārijas izraisīšanu. Tas anulēja viņa septīto ātrāko laiku, un viņš sacensības noslēdza tabulas pašā apakšgalā.

Eiropas čempionāta Supercar klasē uzvaru izcīnīja DA Racing pilots Žans-Baptiste Duborgs ar Peugeot 208, tādējādi nodrošinot sev vicečempiona titulu. Šī uzvara viņam palīdzēja apsteigt TBRX braucēju Tomasu Brintesonu, kurš bija ar aizmugurējās piekares defektu bija spiests izstāties pusfinālā. Brintesons sezonu noslēdz trešajā vietā.

Otrs DA Racing pilots, Andrea Duborgs, posmā izcīnīja otro vietu un sezonu noslēgs ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Volland Racing pilots Aidars Nurievs pēc četrām kvalifikācijas kārtām sev nodrošināja Eiropas čempiona titulu Super1600 klasē, pēc kā savu pusfinālu noslēdza sestajā vietā.

Par Latvijas posma uzvarētāju kļuva Volland Racing pilots Timurs Šigabutdinovs, pēc tam kad pārliecinošā vadībā esošais Jegors Saņins izstājās ar tehnisku defektu.

Ungārs Gergelijs Martons finālu sāka no pirmās starta vietas, taču bija spiests izstāties pēc kontakta pirmajā aplī. Ar to gan viņam pietika lai kļūtu par vicečempionu, kamēr Artūrs Jegorovs no Krievijas sacensības noslēdza otrajā, bet sezonu trešajā, vietā.

World RX of Latvia sacensību ietvaros notika arī globālā Projekt E automašīnas prezentācija, šim auto veicot publiskus demonstrācijas apļus Biķernieku trasē pirms sacensību fināla.

Sezonas noslēdzošais posms notiks Killarney International Raceway trasē Keiptaunā, no 9. līdz 10. novembrim.

PČ kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1 Sweden Timmy Hansen 187
2 Norway Andreas Bakkerud 186
3 Sweden Kevin Hansen 179
4 Finland Niclas Grönholm 157
5 Latvia Jānis Baumanis 126
6 Russia Timur Timerzyanov 122
7 United Kingdom Liam Doran 113
8 Sweden Anton Marklund 110
9 Germany Timo Scheider 93
10 Hungary Krisztián Szabó 81
11 Lithuania Rokas Baciuška 76
12 France Guerlain Chicherit 61
13 France Cyril Raymond 43
14 Latvia Reinis Nitišs 40
15 Finland Joni Wiman 39
16 Netherlands Kevin Abbring 35
17 Sweden Sebastian Eriksson 29
18 Belgium Guillaume De Ridder 20
19 United Kingdom Oliver Bennett 16
20 Finland Toomas Heikkinen 15
21 Finland Jani Paasonen 9
22 Sweden Mattias Ekström 8
23 Sweden Kevin Eriksson 8
24 Finland Jere Kalliokoski 7
25 France Jonathan Pailler 4
26 Norway Pål Try 4
27 France Fabien Pailler 4
28 United Kingdom Mark Higgins 2
29 United Kingdom Christopher Hoy 2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool