Stūrmaņu krāpšanos Dakaras rallijā šogad kontrolēs striktāk

05/01/2020 |

Foto: Dakar.com

Dakaras rallija organizatori pirms sacensību starta vadošo ekipāžu automašīnās uzstādīs novērošanas kameras, lai nepieļautu, ka stūrmaņi izmanto neatļautas navigācijas palīgierīces.

Šāda iniciatīva nākusi no Dakaras rallija jaunā direktora Davida Kasteras, pēc tam, kad radās bažas par sportistu krāpšanos iepriekšējos gados notikušajās sacīkstēs, kad tie esot izmantojuši noteikumos neatļautas palīgierīces, lai orientētos apvidū.

Vadošajās 25 sacīkšu automašīnās salonā tiks uzstādītas divas videokameras, kas ierakstīs sacensību laikā notiekošo, lai nepieļautu, ka stūrmaņi izmanto neatļautas elektroniskās ierīces vai citus aizliegtus paņēmienus ātrākai pareizā braukšanas maršruta noteikšanai.

Dakaras rallija noteikumi aizliedz komandām izmantot radio raidītājus un uztvērējus, kā arī datu pārraides caur satelītiem, ja vien šādu iespēju nav nodrošinājušo sacīkšu organizatori. Novērošanas kameras darbinās automobiļos esošie akumulatori, un tās pēdējos mēnešos jau testējis Kastera ar savu komandu.

Papildus tam, ieviests nosacījums, ka automobiļu, smago automobiļu un SxS klasēs desmit tā brīža vadošajām ekipāžām mobilie telefoni jāievieto kastē, ko katras sacensību dienas rītā aizzīmogos tiesnesis, un atvērt to varēs tikai pēc finiša šķērsošanas.

Arī organizatoru izsniegtās stenogrammas dažas reizes (četras līdz sešas) šogad pie sportistiem nonāks tikai dienā pirms noteiktā posma, lai gan līdz šim vienmēr tās tika saņemtas jau iepriekšējās dienas vakarā. Šāds solis sperts, lai vadošās komandas, kurām pieejami satelītu dati, nevarētu izmantot priekšrocības, šādi analizējot nākamās dienas maršrutu.

2019. gadā, kad Dakaras rallijs notika Peru, organizatori ieviesa nosacījumu, ka dalībnieki savā stenogrammā nedrīkst ierakstīt papildus informāciju, un tāds noteikums saglabājas arī šogad. Pērn to pārkāpa “Honda” rūpnīcas motociklu klases braucējs Kevins Benavidess, par to izpelnoties trīs stundu sodu. Sportists gan apstrīdēja sodu, jo papildus informāciju viņš esot pievienojis jau pēc tam, kad šāds nosacījums ieviests, līdz ar to sods tika atcelts un oficiālajos rezultātos viņš jau dažus mēnešus vēlāk tika pie piektās vietas.

Sacensības startēs jau šodien, 5. janvārī, kad tiks veikti 752 km (no tiem 319 km ātrumposma režīmā) no Džidas uz El Vadžhu.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool