Startējušas pasaulē grūtākās sacīkstes – Dakaras rallijs

07/01/2019 |

Foto: Rytis Šeškaitis

Ar pirmo ātrumposmu pirmdien, 7. janvārī Dienvidamerikas valstī Peru tika dots starts Dakaras rallijam, kas plaši pazīstams kā grūtākās motoru sporta sacensības pasaulē. Sportisti cīnīsies gandrīz divu nedēļu garumā, kopumā veidot aptuveni 5000 kilometrus. Vienā no ekipāžām startē arī Latvijas pārstāvis, tāpat uz tālo zemi devušies sportisti no Lietuvas.

Sacensības iesākās Peru galvaspilsētā Limā, bet jau šobrīd sportisti sasnieguši Pisko, kur pavadīs nakti, lai cīņu atsāktu otrdien. Pirmā diena, kā arī citus gadus, bija lielā mērā iesildīšanās, jo tika veikts 247 km garš pārbrauciens, kamēr ar laika ieskaiti bija jāmēro tikai 84 km. Trasē devās 100 apvidus mašīnas, 41 smagais auto, 30 SxS klases spēkrati, 137 motocikli un 26 kvadricikli.

Nāsirs El-Atija (“Toyota”), kuru daudzi uzskata par šo sacensību favorītu, izcēlās ar labāko rezultātu automobiļu kategorijā, par divām minūtēm pārspējot pagājušā gada uzvarētāju Karlosu Sainsu (“Mini”) un Jakubu Pržigonski (“Mini”), kurus pēc veiktiem 84 km šķīra tikai viena sekunde.

Labs iesākums Lietuvas ekipāžām, no kurām ātrākā bija Vaidota Žalas pilotētā – viņam 17. vieta un uzvarētājam pazaudētas septiņas minūtes. Daudz neatpalika Benedikts Vanags, ierindojoties 20. pozīcijā, kamēr Antans Juknevičs spēcīgā konkurencē bija 24. ātrākais. Viņi visi startē ar “Toyota” pikapiem, lai gan katrs savā komandā.

Latvijas pārstāvja Oļega Uperenko ekipāža rezultātos nav atrodama.

Smago mašīnu ieskaitē ar uzvaru Dakaras ralliju uzsācis iepriekšējo divu gadu uzvarētājs, krievu sportists Eduards Nikolajevs (“Kamaz”). Divi tuvākie sekotāji no viņa atpalika mazāk par minūti, otro vietu ieņemot Tonam van Genugtenam (“Iveco”), bet trešo – Federiko Viljagram (“Iveco”).

SxS klasē, kas Dakaras rallijā iekļauta vien otro gadu, ātrākais bija brazīlietis Bruno Varela (“Can-Am”).

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma automobiļu klasē:

Vieta Ekipāža Auto Rezultāts
1 Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel Toyota 1h1m41s
2 Carlos Sainz / Lucas Cruz Mini Buggy +1m59s
3 Jakub Przygonski / Tom Colsoul Mini 4×4 +2m00s
4 Vladimir Vasilyev / Konstantin Zhiltsov Toyota +2m18s
5 Yazeed Al-Rajhi / Timo Gottschalk Mini 4×4 +2m28s
6 Giniel de Villiers  / Dirk von Zitzewitz Toyota +2m40s
7 Stephane Peterhansel  / David Castera Mini Buggy +2m57s
8 Bernhard ten Brinke / Xavier Panseri Toyota +3m19s
9 Harry Hunt / Wouter Rosegaar Peugeot +3m25s
10 Cyril Despres / Jean-Paul Cottret Mini Buggy +4m25s

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool