“Sports Racing Technologies” komandai pjedestāls Marokas rallijā

10/10/2019 |

Foto: SRT

Piecu dienu garumā norisinājies FIA “Cross Country” Pasaules kausa noslēdzošais posms – Marokas rallijs, kurā šogad uz starta stājās arī latviešu komanda “Sports Racing Technologies”, prestižās sacensības noslēdzot ar augsto trešo vietu savā klasē. Kopējā ieskaitē pat izdevās iespraukties pirmajā desmitniekā, neskatoties uz ļoti spēcīgo konkurenci.

Kā ziņojām iepriekš, Ģirta Krūzmaņa vadītā “Sports Racing Technologies” vienība 2020. gada janvārī gatavojas debitēt Dakaras rallijā, kas pirmo reizi notiks Saūda Arābijā. Jau šogad notiek aktīva gatavošanās šim notikumam, tostarp dalība Pasaules kausa izcīņas posmos ar Sergeja Dorosinskia un Oļega Uperenko ekipāžu. Komanda startē ar “Can-Am Maverick X3” bagiju.

Cīnoties T3 klases ieskaitē, par uzvarētāju Marokā kļuva krievu pilota Sergeja Karjakina (“Snag Proto”) ekipāža, kas pēc veiktiem pieciem posmiem tikai par 41 sekundi uzveica tuvāko sekotāju, brazīlieti Reinaldo Varelu (“Can-Am Maverick”). Trešajā vietā T3 klasē Marokas ralliju noslēdza Dorosinskis/Uperenko, kuri no uzvarētājiem atpalika aptuveni 15 minūtes.

Par sacīkšu absolūto uzvarētāju automobiļu ieskaitē kļuva dienvidafrikānis Žinels de Viljē no “Toyota Gazoo Racing” komandas, kuram šis ir jau ceturtais panākums Marokas rallijā viņa karjerā. Sākotnējais līderis, viņa komandas biedrs Nāsirs El Atija, kurš Marokā uzvarējis pēdējos četrus gadus pēc kārtas, pirmo vietu zaudēja, kad ceturtajā posmā saskārās ar tehniskām problēmām.

Otrajā vietā ralliju pabeidza Karloss Sainss no “X-Raid MINI” komandas, kurš pēdējā posmā jau bija pietuvojies līderim, bet tad atkal bija spiests atkāpties, jo gadījās tehniska ķibele. Trešās vietas ieguvēju Mateū Seradori par tehnisko noteikumu pārkāpšanu diskvalificēja, līdz ar to pozīcija pienākas Jakubam Pržigonskim, kurš pārstāv “X-Raid MINI”.

Tikmēr par FIA Pasaules kausa ieguvēju, izcīnot ceturto vietu Marokas rallijā, kļuva Stefans Petransels, kurš šogad sacensībās piedalās ar savu sievu Andreā. Tā ir pirmā reize “Cross Country” sacensību vēsturē, kad par uzvarētājiem sezonas kopvērtējumā kļuvuši vīrs ar sievu.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool