Gordons pēc divu gadu pauzes plāno atgriezties Dakaras rallijā

13/11/2018 |

Foto: Dakar.com |

Amerikāņu autosportists Robijs Gordons, kuru daudzi līdzjutēji iemīļojuši kā ļoti atraktīvu braucēju, nākamgad atkal ieplānojis piedalīties Dakaras rallijā. Iespējams, viņš atkal būs redzams pie iespaidīgā “Hummer” stūres.

Gordons Dakaras rallijā piedalījās no 2005. līdz 2016. gadam, piedzīvojot pieredzi gan Āfrikā, gan Dienvidamerikā. Lielākoties viņš startēja ar “Hummer” automašīnu, kas allaž bijis viens no iespaidīgākajiem spēkratiem uz starta, un 2009. gadā viņam pat izdevās tikt pie godalgotās trešās vietas. Gordons vienmēr uzsvēris, ka kādudien ļoti vēlas Dakaras rallijā izcīnīt uzvaru.

Pašlaik Gordonam ir 49 gadi, un pēc divām izlaistām sacīkstēm viņš atkal plāno būt uz starta janvārī, kad rallijs norisināsies tikai Peru teritorijā.

“Šobrīd man ir trīs sacīkšu mašīnas un viss ekipējums, kas nepieciešams, lai janvāri izietu uz starta,” paziņojis Gordons. “Tagad tikai jāpabeidz darbs ar sponsoriem, lai varētu oficiāli paziņot, ka piedalīšos Dakaras rallijā, kur cīnīšos par uzvaru.”

Startējot sacensībās pēdējo reizi, 2016. gadā Gordons cīņā devās ar paša vadībā tapušu spēkratu, kam dots nosaukums “Gordini”. Vēlāk gan šāds auto bija pieejams pārdošanā.

Gordons savulaik kļuva par pirmo amerikāni, kurš uzvarējis kādā no Dakaras rallija ātrumposmiem, tāpat viņš 2009. gadā kļuva par pirmo amerikāni, kuram šajās sacensībās izdevies finišēt pirmajā trijniekā. To viņš paveica, startējot ar “Hummer”, un pirms tam arī nevienai ASV ražotai automašīnai nebija izdevies būt ātrākajai atsevišķā posmā, lai gan Dakara lepojas ar visai lielu vēsturi.

Izmantotie resursi:
www.campeones.com.ar

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool