Rīgā startē pasaules rallijkrosa čempionāta posms

14/09/2019 |

Foto: RA Events

Sākusies pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posma nedēļas nogale – klasēs aizvadīta pirmās kvalifikācijas starta vietu izloze. Uz starta pasaules ieskaitē tradicionāli Jānis Baumanis, šogad trešo reizi Reinis Nitišs, bet Eiropas Supercar debiju piedzīvos Jānis Veģeris. Kopumā Biķerienos uz starta visas pasaules čempionāta programmas klases.

Piektdienas izlozē pasaules Supercar Reinis Nitišs startēs pirmajā no četrām kvalifikācijas grupām, izlozējot ceturto starta vietu četru braucēju cīņā. Jānis Baumanis otrajā grupā – trešajā starta vietā piecu braucēju grupā. Kopumā Rīgas posmu pasaules ieskaitē aizvadīs 19 dalībnieki.

Eiropas Supercar klasē Jānim Veģerim pēdējā starta vieta trešajā grupā. Jānis nav apmeklējis obligāto izlozes procedūru, tāpēc viņam iedalīta pēdējā pozīcija pēdējā grupā. Eiropas ieskaitē 15 dalībnieki.

Super 1600 Eiropas čempionāta ieskaitē līdzjutēji redzēs 19 dalībniekus, RX2 klasē – 17 braucēji.

Nemainīgi, otro gadu pēc kārtas FIA pasaules rallijkrosa čempionāta norises būs skatāmas Latvijas Televīzijas kanālā LTV7. Arī šogad no Neste World RX of Latvia paredzēts translēt paplašinātu programmu, kas ietvers visu kvalifikācijas kārtu braucienu tiešraides, ko visas dienas garumā papildinās arī rallijkrosa studija. Precīzu programmu, lūdzam, skatīt Latvijas Televīzijas mājaslapā.

Latvijas Televīzijas Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis: “Salīdzinot ar pagājušo gadu, rallijkrosa TV tiešraižu auditorija ir augusi. Aptuveni 46 tūkstoši skatītāju noskatās kaut daļu no katras pasaules čempionāta posma pārraides. Un tas notiek laikā, kad interneta iespaidā TV reitingiem ir tendence kristies. Šie rādītāji liecina, ka ir radīts ļoti labs zīmols. Te liela nozīme ir arī komandu pārstāvjiem un rīkotājiem, kuri par to rūpējas. Ļoti bieži saņemam video, kur izsakās arī Reinis Nitišs vai Jānis Baumanis, pilnīgi atklāti stāstot par savām gaitām arī brīžos, kad viņi nevēlās runāt. Tas uzrunā cilvēkus, jo ir redzamas emocijas!”

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool