“Rally Liepāja” visticamāk pārcels uz vēlāku datumu

08/04/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Eiropas rallija čempionāta (ERC) posma “Rally Liepāja” organizators Raimonds Strokšs atzinis, ka noteiktajos datumos maija beigās sacensības visticamāk nenotiks. Šī brīža plāns paredz, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) tiks lūgta Kurzemē gaidāmās sacensības pārcelt uz vēlāku laiku, nevis atcelt pavisam.

Iecerētajā datumā jau nevarēja notiks Azoru salās plānotais ERC pirmais posms, tāpat nenotiks Kanāriju salu rallijs, kas bija gaidāms maija pirmajā pusē. savukārt Liepājas rallijam būtu jānotiek no 29. līdz 31. maijam. Lai gan ārkārtas situācija Latvijā pagaidām ir pagarināta tikai līdz maija vidum, Strokšs uzskata, ka sarīkot sacīkstes noteiktajā laikā būtu praktiski neiespējami.

“Maija beigās sarīkot sacensības šobrīd izskatās ļoti sarežģīti,” intervijā “F1LV” podkāstam otrdienas vakarā sacīja Strokšs. “Mums ir rezerves datums un rosināsim uz to, lai mums ļauj šo ralliju sarīkot rezerves datumā. Esam ieinteresēti, lai pie mums atbrauc iespējami vairāk dalībnieku un arī skatītāju. Pagājušajā gadā pie mums startēja sportisti no 23 valstīm, un ir svarīgi, lai šajās visās valstīs aizliegumi būtu atcelti, bet grūti iedomāties, ka tas varētu notikt jau maijā. Piemēram, Itālija ir viena no visvairāk skartajām valstīm un tur viss ir noslēgts, bet viņiem ir komandas, kas pie mums startē regulāri. Svarīgi ir ne tikai tas, kas būs pie mums, bet arī tas, ko teiks FIA, kad sapratīs, kad dalībnieks, kurš reģistrējies rallijam, faktiski nemaz nevar nokļūt līdz šim posmam.”

Strokšs gan atzina, ka šobrīd rezerves datumu vēl nevar atklāt, jo tā noteikusi FIA, bet izteica optimistisku cerību, ka uz to brīdi visi ceļošanas aizliegumi jau varētu būt atcelti.

Savukārt, runājot par septembrī Rīgā gaidāmo pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, tā rīkotājs Strokšs atzina, ka pašlaik nav pamata domāt, ka šajā sakarā kaut kas varētu mainīties.

“Tādu jautājumu mūsu šī brīža dienaskārtībā nav,” vaicāts par to, vai pašlaik notiekošais kaut kā ietekmēs arī “World RX” posmu, teica Strokšs. “Darbs pie rallijkrosa lielā mērā tika izdarīts jau gada sākumā, kad varam, turpinām strādāt, lai gan šobrīd viss ir atlikts malā. Gaidām kā attīstīsies situācija, lai varētu tikt galā ar rallija jautājumiem, un pēc tam tālāk domāsim arī par rallijkrosu. Šorīt man piezvanīja viens no vadošajiem IMG [pasaules čempionāta promoters – red.] cilvēkiem, aprunājāmies par to, kā ir pie mums, kāda ir situācija ar citiem posmiem. Nevaru visu stāstīt, bet bez ilūzijām varu teikt, ka izmaiņas būs, un diezgan pamatīgas. Pēc viņa teiktā varēju noprast, ka mūsu posms, vismaz šobrīd, ir ļoti drošā pozīcijā, lai gan, protams, neviens nezina, kas notiks tālāk.”

Pasaules rallijkrosa čempionātā jau iepriekš bija atcelti pirmie divi posmi, kas bija gaidāmi Spānijā un Portugālē, bet otrdien tika paziņots arī par Spā-Frankošamps trasē plānotā Beneluksa valstu posma pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool