Ar drāmu finišē Pasaules kausa rallijs “Abu Dhabi Desert Challenge”

13/04/2017 |

Foto: facebook.com

Piecu dienu garumā norisinājies FIA Pasaules kausa izcīņas trešais posms rallijreidā “Abu Dhabi Desert Challenge”, kur pēdējā posmā notika drāma, izstājoties tā brīža līderim.

Pirmajos četros posmos šajās bezceļu sacīkstēs ātrākais bija rallija un rallijreida aprindās labi zināmais titulētais pilots Nasers Al-Atija, kurš uz starta devās ar savas komandas “Nasser Saleh Al Attiyah Team ” pikapu “Toyota Hilux”. Pirms sacensību noslēdzošās dienas Al-Atija bija iekrājis jau gandrīz divu stundu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, tomēr notikumus, kas risinājās pēc tam, ne viņš, ne kāds cits nevarēja paredzēt.

219 kilometrus garajā “Abu Dhabi Desert Challenge” piektajā posmā Al-Atija varēja, daļēji atpūšoties, vienkārši aizbraukt līdz finišam, tomēr atkal pierādījās, ka motoru sports ir neprognozējams. Tieši ātrumposmā, kurā varēja braukt vislēnāk, jau pirms pirmā kontrolpunkta Al-Atija piedzīvoja pamatīgu avāriju ar kūleņošanu. Pēc negadījuma viņš braukšanu gan turpināja, tomēr kontrolpunktā izstājās.

Līdz ar to vadību pārņēma un sacensību finišā kā uzvarētājs iebrauca Halids Al Kasimi, kurš startēja ar “Abu Dhabi Racing” komandas jauno “Peugeot 3008 DKR”. Lai gan arī Al Kasimi ekipāžai sacensības nenoritēja bez aizķeršanās, jo priekšpēdējā posmā tika zaudēta vairāk nekā stunda, noslēgumā viņš tuvāko sekotāju Martinu Prokopu (“Ford F-150 Evo”) apsteidza par 41 minūti. Trešajā vietā ierindojās “X-Raid” komandas braucējs Mohameds Abu-Isa, kurš startēja ar “Mini All4 Racing”, uzvarētājam piekāpjoties par pusotru stundu.

Pasaules kausa kopvērtējumā šobrīd tieši Halids Al Kasimi ir vadībā, tuvāko sekotāju apsteidzot par 33 punktiem. Savukārt nākamās sacensības “Sealine Cross Country Rally” jau no 16. līdz 21. aprīlim tiks aizvadītas Katarā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool