Petransels: “Ietriecāmies tieši kāpā”

17/01/2019 |

Foto: Dakar.com

Dakaras rallija devītajā posmā avarējušās Stefana Petransela ekipāžas stūrmanim Davidam Kasteram nav konstatēti lūzumi, lai gan negadījumā traumēta sportista mugura.

Devītajā ātrumposmā jau pēc veiktiem 26 kilometriem Petransels/Kastera neveiksmīgi piezemējās pēc lēciena pāri kāpai, kā rezultātā stūrmanis spēcīgi sasita muguru. Tā turklāt bija jau otrā smagā piezemēšanās šajā rallijā, jo pirms tam vienā no posmiem sportisti jau izpildīja neveiksmīgu lēcienu – toreiz Petransels atzina, ka viņš sasitis kaklu un acīs pat parādījušās “zvaigznītes”.

Kasteru ceturtdien nogādāja slimnīcā Limā, bet aizdomas par lūzumiem neapstiprinājās, līdz ar to savainojums nav tik nopietns, kā sākotnēji šķitis. Neskatoties uz to, Dakaras rallijs abiem beidzies posmu pirms finiša, kas tiks sasniegts šodien.

“Mēs lēcām pāri kāpai un piezemējāmies ar mašīnas priekšu tieši pret nākamo kāpu,” skaidro Petransels, kurš pēc notikušā saviem spēkiem nogādāja mašīnu atpakaļ bivokā. “Viss notika tik ātri, ka Davids, kurš tobrīd skatījās uz stenogrammu, pa nepamanīja, ka notiks trieciens.”

Tā kā nopietns savainojums Kasteram nav konstatēts, ārsti pauž, ka sasitumi sadzīs bez aizķeršanās.

Stefans Petransels ir uzvarām bagātākais sportists Dakaras rallija vēsturē – ieskaitot panākumus motociklu kategorijā, viņam izdevies triumfēt 13 reizes, pēdējo no tām 2017. gadā ar “Peugeot” rūpnīcas auto. Savukārt izstāšanos pēdējo reizi francūzis bija piedzīvojis 2009. gadā. Šogad viņš pārstāvēja “X-Raid” komandu un startēja ar vienu no trim “Mini” bagijiem.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool