Petransels avarē un izstājas, El-Atija pietuvojas uzvarai

17/01/2019 |

Foto: Dakar.com

Trešdien Peru tika aizvadīts Dakaras rallija priekšpēdējais ātrumposms, kurā ar lielisku rezultātu, izcīnītu piekto vietu, izcēlās lietuvieša Benedikta Vanaga ekipāža. Tikmēr no sacensībām izstājās titulētais Stefans Petransels, kurš piedzīvoja avāriju. Sacensības noslēgsies jau šodien, 17. janvārī.

Rallijreida devīto posmu sportisti uzsāka un pabeidza Pisko, ātrumposmā veicot 312 kilometrus. Jau pēc nedaudz vairāk kā pirmajiem veiktajiem 20 km avāriju piedzīvoja trīspadsmitkārtējais šo sacensību uzvarētājs Stefans Petransels (“Mini”), kurš pirms tam ieņēma ceturto vietu. Bija pat bažas, ka stūrmanis Davids Kastera ir smagi traumējis muguru, tomēr izmeklējumos noskaidrojās, ka vismaz no lūzumiem izdevies izvairīties. Petransels šogad pilotēja vienu no trim “X-Raid” komandas “Mini” bagijiem, un viņam tā ir pirmā izstāšanās Dakarā pēdējās desmitgades laikā.

Posmā ātrākais automobiļu kategorijā bija sacīkšu līderis Nāsirs El-Atija, kurš ir tuvu tam, lai sasniegtu “Toyota” pirmo uzvaru Dakarā. Nepilnas piecas minūtes zaudēja Nani Roma (“Mini”), bet vairāk nekā septiņas minūtes lēnāks par uzvarētāju bija Žinels de Viljē (“Toyota”). Astotā posma uzvarētājs Sebastjēns Lēbs (“Peugeot”) šoreiz trasē bija spiests apstāties un pazaudēja vairāk nekā stundu. Kopvērtējumā El-Atijas pārsvars pār Romu sasniedz 51 minūti, kamēr Lēbs, kurš zaudē jau vairāk par divām stundām, saglabā trešo pozīciju.

Piektajā vietā devīto posmu pabeidza Benedikts Vanags (“Toyota”), kurš šajā dienā El-Atijam zaudēja tikai nepilnas 16 minūtes. Vaidots Žala (“Toyota”) finišu šķērsoja ar 13. labāko rezultātu, bet Antans Juknevičs (“Toyota”) ierindojās 22. pozīcijā. Kopvērtējumā Vanagam tagad 11. vieta un vien nepilnas četras minūtes viņu šķir no desmitajā pozīcijā esošā Ronanam Šabo (“Toyota”). 47 minūtes savam tautietim zaudē un 12. vietu ieņem Žala, kamēr Juknevičam pēc daudzajām iepriekš piedzīvotajām neveiksmēm 37. vieta.

SxS klasē posmā uzvarēja Reinaldo Varela (“Can-Am”), bet kopvērtējumā tuvu uzvarai ir Frančesko Lopess (“Can-Am”), kurš tuvāko sekotāju Džerardu Faresu (“Can-Am”) apsteidz jau par stundu. Varela ir trešais.

Smago auto klasē uzvarēja Eduards Nikolajevs (“Kamaz”), kurš astotajā posmā bija zaudējis apmēram stundu un atdeva pirmo pozīciju kopvērtējumā Dmitrijam Sotņikovam (“Kamaz”). Tagad Nikolajevs atkal atguvis vadību Dakaras rallijā, bet komandas biedrs atpaliek 28 minūtes. Stabilā trešajā vietā Žerārds de Rojs (“Iveco”).

Dakaras rallija rezultāti pēc 9. posma >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool