Petransels ātrākais Dakaras rallija trešajā posmā

09/01/2019 |

Foto: Dakar.com

Dakaras rallijā aizvadīts sacensību trešais posms, kas vairākām vadošajām ekipāžām izvērtās neveiksmīgs, uzvaru guva Stefans Petransels, bet vadību kopvērtējumā atguvis Nāsirs El-Atija.

Dakaras rallijs trešdien, 9. janvārī turpinājās Peru, kur šogad tiks aizvadīti pilnōigi visi ātrumposmi. No Sanhuanas de Markonas uz Arekipu sportistiem bija jāveic 331 km garš ātrumposms, kā arī vēl 467 km pārbrauciena režīmā.

Automobiļu vērtējumā uzvarēja panākumiem bagātākais Dakaras rallija braucējs Stefans Petransels (“Mini”), par trīs ar pusi minūtēm pārspējot Nāsiru El-Atiju (“Toyota”), kurš tagad nonācis vadībā kopvērtējumā. Tur El-Atijas tuvākais sekotājs ir Jazīds El Radži (“Mini”), kurš atpaliek nepilnas septiņas minūtes. Petransels pacēlies uz trešo pozīciju un seko vēl pēc 15 sekundēm.

Līdzšinējo līderi Žinelu de Viljē (“Toyota”) piemeklēja tehniskas problēmas, un viņš 172. kilometrā apstājās, lai veiktu remontdarbus, kas prasīja 50 minūtes. Neveiksme piemeklēja arī 2018. gada Dakaras rallija uzvarētāju Karlosu Sainsu (“Mini”), apstājoties uz vairāk nekā trim stundām. Vairāk nekā 40 minūtes trešā posma laikā zaudēja otrā ātrumposma uzvarētājs Sebastjēns Lēbs (“Peugeot”).

Augsto desmito vietu trešajā posmā sasniedza lietuviešu pilota Benedikta Vanaga (“Toyota”) ekipāža, bet viņa tautietis Vaidots Žala (“Toyota”) bija 13. ātrākais. Šāda notikumu attīstība Vanagam arī kopvērtējumā ļāvusi pakāpties uz pirmo desmtnieku, kamēr Žala tagad 17. pozīcijā pēc trim aizvadītiem posmiem. Antanam Juknevičam (“Toyota”) neveiksmīgs izvērsās jau sacīkšu otrais posms, kad tuksnesī nācās ilgi risināt tehniskās problēmas, bet šodien ekipāža brauca ar pārkarsušu dzinēju, ko nācās regulāri atdzesēt, tādēļ augsti rezultāti izpaliek.

SxS klasē uzvarēja francūzis Džerards Faress (“Can-Am”), kamēr kopvērtējumā pirmo vietu norurējis čīlietis Frančesko Lopess (“Can-Am”). Krievijas pilota Aleksandra Dorosinska un Latvijas stūrmaņa Oļega Uperenko (“BRP”) duets posmā zaudēja vairāk par piecām stundām, ieņemot 26. vietu. Kopvērtējumā sportisti atpaliek jau sešas ar pusi stundas un ierindojas 25. vietā.

Andrejs Karginovs (“Kamaz”) sasniedza labāko laiku smago auto vērtējumā, par 12 minūtēm pārspējot Federiko Viljagru (“Iveco”), kamēr vēl divas minūtes lēnāks bija Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”). Vadību kopvērtējumā tikmēr saglabā pirmo divu posmu ātrākais braucējs Eduards Nikolajevs (“Kamaz”), kurš šoreiz uzstādīja ceturto ātrāko rezultātu. Sotņikovs tagad otrais, atpaliekot astoņas minūtes, bet Viljagra seko trešajā vietā. Žerārs de Rojs (“Iveco”), kurš pēc veiktiem diviem posmiem atradās otrajā vietā, šodien kāpās pazaudēja gandrīz pusotru stundu.

Auto klases rezultāti pēc 3. posma:

Vieta Ekipāža Auto Rezultāts
1. Qatar Nasser Al-Attiyah / France Mathieu Baumel Toyota 8h34m08s
2. Saudi Arabia Yazeed Al-Rajhi / Germany Timo Gottschalk Mini +6m48s
3. France Stephane Peterhansel / France David Castera Mini +7m03s
4. Spain Nani Roma / Spain Alex Haro Mini +12m02s
5. Poland Kuba Przygonski / Belgium Tom Colsoul Mini +13m45s
6. France Cyril Despres / France Jean-Paul Cottret Mini +24m40s
7. Netherlands Bernhard ten Brinke / France Xavier Panseri Toyota +25m21s
8. France Sebastien Loeb / Monaco Daniel Elena Peugeot +37m59s
9. Poland Aron Domzala / Poland Maciej Marton Toyota +42m56s
10. Lithuania Benediktas Vanagas / Poland Sebastian Rozwadowski Toyota +49m20s

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool