Ostbergs apsver iespēju 2019. gadā startēt rallijkrosā

03/01/2019 |

Foto: Facebook.com/MadsOstbergRally

Norvēģu pilots Madss Ostbergs, kurš pēc aizvadītās sezonas zaudēja vietu “Citroen” rūpnīcas komandā, apsver iespēju šogad aizvadīt sacīkstes pasaules rallijkrosa čempionātā. Tajā pašā laikā sportists cenšas rast iespēju turpināt karjeru rallijā.

Nesen uz testiem Beļģijā, Metē trasē Ostbergu uzaicināja lietuviešu vienība “ES Motorsport”, kas ar “Škoda Fabia Supercar” mašīnu šogad debitēs pasaules rallijkrosa čempionātā.

“Ja godīgi, man ļoti patika šie testi, es tos patiesi izbaudīju,” stāsta Ostbergs. “Esmu skatījies rallijkrosa posmus, un jau iepriekš braucis dažās trasēs, taču tikai ar rallija mašīnu. Šī bija pirmā reize, kad pilotēju “Supercar” mašīnu, tomēr WRC spēkrati mūsdienās arī ir ātri, līdz ar to nebija tik milzīgas atšķirības, kā tas būtu varbūt pirms kādiem pieciem gadiem.”

Ar lietuviešiem Ostbergs sarunas esot veicis jau pēdējos 12 mēnešus. Testos Metē trasē slapjos apstākļos viņš veica trīs izbraucienus, katru pa četriem apļiem.

“Es joprojām nezinu, kas būs mani plāni 2019. gadam, es izsveru visas iespējas,” atzīst Ostbergs. “Mani uzaicināja uz šejieni aizvadīt testus, un es to pieņēmu. Tas bija piedāvājums, kam negribēju atteikt. Neizslēdzu, ka varētu piedalīties dažos pasaules rallijkrosa čempionāta posmos, bet domāju, ka pilnu sezonu aizvadīt būtu sarežģīti. Tas viss atkarīgs no maniem turpmākajiem startiem rallijā. Ar katru nedēļu situācija sāk noskaidroties arvien vairāk, tāpēc varbūt izdosies šīs divas lietas sakombinēt.”

Rallijkrosu ir pametušas “Audi”, “Volkswagen” un “Peugeot” rūpnīcas, taču Ostbergs cer uz to labāko: “Saprotu, ka šobrīd situācija ir sarežģīta, bet esmu drošs, ka šis čempionāts izdzīvos. Nākamgad tas būs savādākā līmenī, kas varētu nākt par labu mazajām komandām. Ražotāju aiziešana ir liels zaudējums, bet vienmēr ir labāki un sliktāki laiku, un arī no tā var paņemt pozitīvo, jo uzvarēt varēs vairāk komandas, kas tādā veidā arī spēs smelties jaunu pieredzi.”

Šobrīd Ostbergs cenšas panākt, lai 2019. gadā varētu aizvadīt sezonu pasaules rallija čempionāta WRC2 klasē, taču skaidrības par to vēl aizvien nav.

Testos ar “ES Motorsport” komandas auto Beļģijā piedalījās arī Andreass Bakerūds, kurš līdz šim startēja “Audi” atbalstītajā “EKS” rallijkrosa vienībā. Tā ir viena no komandām, kas čempionātu ir pametusi.

Spekulācijas liecina, ka par lietuviešu vienības pilotu visticamāk varētu kļūt Nāsirs El Atija, tomēr oficiāls paziņojums vēl nav bijis.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool