Olivers Solbergs kļūs par jaunāko rallijkrosa “Supercar” klases pilotu

07/04/2017 |

Foto: motorsport.com

Divkārtējā rallijkrosa pasaules čempiona Petera Solberga dēls Olivers kļūs par jaunāko sportistu, kurš sacensībās startē ar “Supercar” klases auto. Šobrīd viņam ir tikai 15 gadi.

Peters Solbergs dēlam iznomās savu “Citroen DS3” automašīnu, ar ko iepriekš pats startēja pasaules čempionātā. Olivers Solbergs plāno piedalīties “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionātā, pirmajā posmā 22. aprīlī Norvēģijā kļūstot par visu laiku jaunāko braucēju, kurš augstākā līmeņa sacensībās startējis ar “Supercar” mašīnu.

Kā zināms, Olivers Solbergs šogad Latvijā uzsāka gaitas rallijā, pārstāvot latviešu komandu “Sports Racing Technologies” un uz starta izejot ar R2 klases priekšpiedziņas “Peugeot 208”.

Iepriekš Solbergs kļuvis par Skandināvijas čempionu kroskartu disciplīnā. Savukārt ar “Supercar” klases rallijkrosa auto viņš aizvadījis nelielus testus Beļģijā.

“Tētis man pateica, ka varu ņemt šo mašīnu, ja dabūšu licenci, bet viņš neteica, ka man tas varētu izdoties,” saka Olivers Solbergs. “Piezvanīju Zviedrijas federācijai, bet, tā kā braucu rallijā, man jāstartē ar Latvijas licenci, bet ar nacionālo licenci varētu braukt tikai tad, kad man paliks 16.”

16 gadu dzimšanas diena Solbergam būs “RallyX Nordic” pēdējā posma nedēļas nogalē, līdz ar to visu sezonu viņš aizvadīs, būdams 15 gadus vecs.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool