Mīti un patiesība par autosacīkšu rīkošanu (2. daļa)

12/03/2018 |

Foto: LAF

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) turpina atbildēt uz aktuāliem jautājumiem, skaidrojot federācijas darbu.

Mīts: LAF ir bezpersoniska, birokrātiska iestāde. 

Patiesība: LAF ir sabiedriska organizācija, viss balstās uz cilvēkiem. Federācijā ir tikai daži algoti darbinieki – tie esam mēs – Linda Medne (ģenerālsekretāre), Ilona Gaigole (grāmatvede), Inta Ulme (atbildīgā par licencēm) un Kristīne Pavlovska (preses sekretāre). Pārējie cilvēki, kas darbojas komisijās un arī prezidijā – dara to brīvprātīgi, ieguldot savu laiku (un bieži arī naudu), tikai tāpēc, ka mīl autosportu un vēlas pielikt savu roku autosporta attīstībā.

Runājot par birokrātiju federācijā – jāsaka, ka tā ir tikai daļēja patiesība. Ja runa ir par to, ka nepieciešams ievērot noteikumus, pildīt un iesniegt finanšu atskaites, nodrošināt nepieciešamo dokumentāciju sacensībām un kārtojot licences – tādā gadījumā – jā, federācija ir birokrātiska iestāde. Tomēr ir arī medaļas otra puse – ja kādam ir jautājumi vai kādas grūtības, mēs vienmēr meklējam risinājumus kopā. Palīdzam ar padomu un izskaidrojam visu tā, lai viss būtu saprotams un nepieciešamais – izdarīts. Federācija atskaitās par visu biedriem, valstij, VID un Sporta Federāciju padomei – daudzas prasības ir pakārtotas “lielajai mašinērijai”.

Federācijas vara ir biedru rokās. Prezidiju un prezidentu ievēl biedru pilnsapulce uz 4 gadiem. Visas sapulces ir atklātas visiem interesentiem. Vienmēr laipni aicinām biedrus un sportistus iesaistīties federācijas darbā!

Mīts: federācija gūst peļņu no sacensībām.

Patiesība: federācija ir biedrība un, saskaņā ar likumu – peļņu negūst. Par iekasētajām sacensību reģistrācijas maksām, biedru ikgadējām iemaksām, licencēm (licenču maksas katra komisija administrē pati, pavisam neliela daļa no katras licences maksas tiek novirzīta sekretariāta vajadzībām) un citiem maksājumiem, LAF sedz tās izmaksas, kas nepieciešamas lai nodrošinātu federācijas darbību – tās ir biroja uzturēšanas izmaksas, algu fonds un citi, tamlīdzīgi izdevumi. Katru gadu federācijā notiek finanšu revīzija un katru gadu biedru pilnsapulcēs biedri lemj par gada budžetu – ko darīs ar ienākušo naudu un kā to tērēs. Jāpiebilst, ka federācijai bija finanšu uzkrājums, kas nodrošina to, ka iepriekšējos gados bija iespējams arī investēt naudu vairākos projektos. Par šiem investīciju projektiem rakstīsim sīkāk.

Katru gadu atjaunotais finanšu pārskats un revidenta ziņojums ir pieejams federācijas mājaslapā un ikvienam ir iespēja ar to iepazīties, kā arī uzdot jautājumus. 2017.gada finanšu revīzija vēl notiek, tiklīdz būs gatavs revidenta ziņojums, tā uzreiz tas tiks publicēts mūsu mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Automobiļu federācija

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool