Marokas rallijā uzvar Al-Atija, Pasaules kauss Pržigonskim

19/10/2018 |

Foto: Overdrive Racing |

Jau piekto gadu pēc kārtas par prestižā Marokas rallija uzvarētāju kļuvis katariešu autosportists Nasers Al-Atija, kurš līdz ar to devis arī savai “Overdrive Toyota” komandai cerības uz augstiem panākumiem ne tik tālā nākotnē gaidāmajā Dakaras rallijā.

Sacensības norisinājās sešu dienu garumā. Šogad tās pirmo reizi organizēja bijušais Dakaras rallija rīkotājs un stūrmanis Davids Kastera, parūpējoties par maršrutu, kas veda gan pa kāpām, gan akmeņainu segumu, izžuvušu upju gultnēm un citur. Šis bija Pasaules kausa sezonas priekšpēdējais, desmitais posms “Cross Country” rallija disciplīnā un labs treniņš pirms 2019. gada janvārī gaidāmās Dakaras Dienvidamerikā.

Al-Atija un viņa līdzbraucējs Metjū Baumels dominēja jau no starta, vēlāk pārdzīvoja nelielas ķibeles, bet izcīnot uzvaru ar vairāk nekā 16 minūšu pārsvaru pār poļu pilotu Jakubu Pržigonski un beļģu stūrmani Tomu Kolsūlu (“Orlen Mini”), kuri tobrīd tika kronēti par 2018. gada Pasaules kausa čempioniem. Francūži Sirils Deprē un Žans-Pols Kotrē (“X-Raid Mini”) ierindojās trešajā vietā.

Jāpiemin, ka Al-Atija Pasaules kausu bija ieguvis iepriekšējās trīs sezonas pēc kārtas, bet kopumā karjerā to paveicis četras reizes.

Smago auto vērtējumā Marokas ātrākā bija čeha Martina Macika ekipāža, kas startēja ar “Liaz” markas auto, absolūtajā vērtējumā finišējot 14. pozīcijā.

Motociklu kategorijā uzvarēja austrālietis Tobijs Praiss ar “KTM” rūpnīcas motociklu, kurš līdz ar to arī nodrošinājis sev 2018. gada Pasaules kausu.

Rezultāti

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool