Lielbritānijas rallijkrosu neatceļ, Roberts Vītols cīnīsies par titulu

05/11/2020 |

Foto: Toms Paipals Photography

Pastiprinātie “Covid-19” ierobežojumi atkal rada triecienus sportam, tajā skaitā autosporta aktivitātēm. Līdz ar vīrusa situācijas pasliktināšanos kārtējās izmaiņas piedzīvojis arī Lielbritānijas rallijkrosa čempionāts, kurā “Super 1600” klasē startē Roberts Vītols.

Britu valdība 2. novembrī paziņoja, ka tiek atceltas visas motoru sporta (un ne tikai) sacensības, kurām nav izņēmuma jeb Elites statusa. Sākotnēji tika ziņots, ka šo statusu saņēmuši nacionālie autošosejas čempionāti BTCC un “British GT”. Trešdien savu nonākšanu elites statusā apstiprināja arī britu rallijkross. Elites statuss paredz, ka sacensības varēs notikt, taču bez skatītāju klātbūtnes.

Augstais statuss gan neļāva saglabāt nemainīgu sacensību kalendāru, kā rezultātā Roberts Vītols un viņa komanda zaudējuši kārtējo aviobiļešu pirkumu, jo pirmais posms kopš augusta bija paredzēts šajā nedēļas nogalē.

Jaunais kalendārs paredz, ka čempionāts, kurā aizvadīts viens posms augustā Lidenhilā, turpināsies 5. un 6. decembrī kā dubultposms, arī Lidenhilas trasē. Savukārt ceturtais posms šobrīd pārcelts uz janvāri, kam gan precīzs datums vēl nav noteikts.

Šobrīd ar 14 punktiem Vītols ir Lielbritānijas čempionāta līderis “Super 1600” klasē, 12 punkti Darenam Skotam, bet desmit punkti Kreiga Lomaksa kontā.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool