Lēbs uzvar otrajā posmā, De Viljē pārņem vadību kopvērtējumā

08/01/2019 |

Foto: Facebook.com/dakar

Dakaras rallija otrajā posmā uzvaru automobiļu klasē izcīnījis autosporta veterāns Sebastjēns Lēbs, savukārt par sacensību jauno līderi kļuvis Žinels de Viljē.

Divu nedēļu garumā Peru notiekošā Dakaras rallija otrajā dienā sportisti mēroja ceļu no Pisko uz Sanhuanu de Markonu, pārbrauciena režīmā veicot 467 km, kamēr ātrumposms sastādīja 331 km.

Deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs šogad startē privātās “PH Sport” komandas sastāvā un pilotē “Peugeot” automašīnu, nesaņemot rūpnīcas atbalstu. Neskatoties uz to, otrajā posmā viņš sasniedza augstāko rezultātu, par astoņām sekundēm uzveicot Nani Romu (“Mini”), kamēr trešajā vietā ierindojās Bernhards ten Brinke (“Toyota”), kurš bija 1 minūti un 20 sekundes lēnāks.

Tikmēr kopvērtējumā tagad par līderi kļuvis Žinels de Viljē (“Toyota”), tuvākie sekotāji atpaliek mazāk par minūti, bet Lēbs pacēlies uz piekto pozīciju. Pirmā posma uzvarētājs Nāsirs El-Atija (“Toyota”) šoreiz ierindojās tikai 11. vietā, bet Dakaras titulētākais sportists Stefans Petransels (“Mini”) posmu pabeidza 17. vietā.

Veiksmīgi turpina startēt Lietuvas sportisti. Benedikts Vanags (“Toyota”) šodien izcēlās ar 16. rezultātu, uzvarētājam Lēbam zaudējot 16 minūtes, kamēr Vaidots Žala (“Toyota”) bija 23. labākais, piekāpjoties par 32 minūtēm. Arī kopvērtējumā Vanagam 16. vieta, bet Žala šobrīd 23. Antans Juknevičs (“Toyota”) otrajā posmā zaudējis četras ar pusi stundas.

Piedaloties savā 13. Dakaras rallijā, slimnīcā tikmēr nokļuvis Orlando Teranova (“Mini”), kurš pamanījies satraumēt muguru.

SxS kategorijā uzvara posmā čīlietim Frančesko Lopesam (“Can-Am”), kurš iepriekš bija zināms kā viens no ātrākajiem motociklu klases braucējiem. Kopvērtējumā pirmo vietu noturējis pirmā ātrumposma ātrākais braucējs Reinaldo Varela (“Can-Am”).

Šajā ieskaitē startē arī Krievijas pilota Aleksandra Dorosinska un Latviju pārstāvošā Oļega Uperenko duets. Pirmajā posmā viņi ierindojās 22. vietā, bet otrajā posmā ieņēma 21. vietu. Pēc divām dienām SxS klasē sportisti atrodas 20. vietā.

Krievu pilota Eduarda Nikolajeva (“Kamaz”) ekipāža otro posmu pēc kārtas uzvarēja smago auto ieskaitē. Šajā dienā viņa tuvākie sekotāji bija Žerārs de Rojs (“Iveco”), kurš zaudēja 2 minūtes un 39 sekundes, un Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”), kurš atpalika 5 minūtes un 28 sekundes. Kopvērtējumā Nikolajevs nepilnas četras ar pusi minūtes priekšā De Rojam, bet trešais ir Federiko Viljagra (“Iveco”), kurš atpaliek vairāk par septiņām minūtēm.

REZULTĀTI >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool