Lēbs atrod iespēju startēt Dakaras rallijā

06/11/2018 |

Foto: PH Sport |

Lai gan “Peugeot” rūpnīcas komanda vairs nepiedalīsies Dakaras rallijā, Sebastjēns Lēbs ir atradis iespēju kā aizvadīt leģendārās sacensības arī 2019. gadā.

Lēbs bija viens no četriem “Peugeot” pilotiem, kas palika bez līgumiem uz nākamo Dakaras ralliju. Stefans Petransels, Karloss Sainss un Sirils Deprē jau iepriekš vienojās ar “X-Raid” komandu un nodrošināja iespēju janvārī atgriezties Dienvidamerikā, kamēr Lēba nākotne bija neskaidra.

Pirmajos trīs piegājienos kopā ar “Peugeot” rūpnīcu nespējis izcīnīt uzvaru Dakaras rallijā, nākamgad deviņkārtējais WRC pasaules čempions un viņa stūrmanis Daniels Elena pārstāvēs privāto komandu “PH Sports”, uz starta stājoties ar “Peugeot 3008DKR” automobili bez rūpnīcas atbalsta.

“Savā karjerā es vienmēr esmu ticis uzskatīts par favorītu,” stāsta Lēbs. “Lai gan vienmēr esmu motivēts uzvarēt, arī sacīkšu izbaudīšanai ir liela nozīme. Līdz ar to tas ir fantastisks izaicinājums, startēt nākamajā Dakaras rallijā kā privātas komandas braucējiem un autsaideriem.”

Šogad ar “PH Sports” sastāvā ar privātu “Peugeot” startēja un sesto vietu guva Halids Al-Kasimi. Lēbs sacīkstēs brauks ar 2017. gada modeļa auto, kurš varētu saturēt uzlabojumus un būt līdzīgs šogad rūpnīcas lietotajiem spēkratiem.

Šosezon Lēbs startē pasaules rallijkrosa čempionātā, kā arī aizvadīja trīs WRC posmus un nesen Spānijā pat spēja uzvarēt. “Citroen” komanda izteikusi gatavību nodrošināt trešo mašīnu, ja sportists nākamgad atkal vēlētos aizvadīt pasaules rallija čempionātā pilnu sezonu, tāpat interesi par Lēbu izrādījusi britu vienība “M-Sport”, kas startē ar “Ford” markas mašīnām.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool