Lēbam otrā uzvara pēc kārtas un jau otrā vieta kopvērtējumā

14/01/2019 |

Foto: PH Sport

Pēc vienas atpūtas dienas svētdien Dakaras rallijā atsākās cīņa, sportistiem Peru teritorijā aizvadot posmu no Arekipas uz Sanhuanu de Markonu. Automobiļu klasē uzvaru izcīnīja Sebastjēns Lēbs, kurš kopvērtējumā līdz ar to pacēlies jau uz otro pozīciju. Lēbam šī ir trešā uzvara sešos posmos un otrā pēc kārtas.

Diena bija visai gara, jo papildus 309 km garam ātrumposmam, ko divās daļās sadalīja neitrālā zona, bija jāveic vēl arī 501 km garš pārbrauciens. Apmaldīties pamanījās gan kopvērtējuma līderis Nāsirs El-Atija (“Toyota”), gan Sebastjēns Lēbs (“Peugeot”), taču, neskatoties uz to, tieši viņi bija ātrākie. Lēbs finišēja pirmais, bet El-Atija viņam zaudēja 2 minūtes un 17 sekundes, kamēr trešo vietu guva Karloss Sainss (“Mini”), kurš bija gandrīz septiņas minūtes lēnāks par uzvarētāju.

Kopvērtējumā El-Atija tagad vēl vairāk nostiprinājies vadībā, bet uz otro vietu pacēlies Lēbs, kurš viņam zaudē 37 minūtes. Gandrīz 20 minūtes sestajā posmā pazaudēja Stefans Petransels (“Mini”), kurš kopvērtējumā no otrās pozīcijas noslīdējis uz trešo.

12. vietā sesto posmu pabeidza lietuvietis Vaidots Žala (“Toyota”), kurš Lēbam pazaudēja 1 stundu un 11 minūtes. Ar 23. rezultātu finišēja viņa tautietis Benedikts Vanags (“Toyota”), kurš bija 2 stundas un 22 minūtes lēnāks par Lēbu, kamēr 24. vieta un vēl par sešām minūtēm ilgāks trasē pavadītais laiks Antanam Juknevičam (“Toyota”). Kopvērtējuma tabulā Vanags saglabājis augsto desmito vietu, savukārt Žala atrodas 14. vietā. Juknevičam pēc daudzajām piedzīvotajām ķibelēm tagad tikai 45. pozīcija.

Smago auto ieskaitē sestajā ātrumposmā ātrākais bija Sergejs Vjazovičs (“MAZ”), vēlāk gan saņemot vienas stundas sodu, kā rezultātā pirmā vieta posmā piešķirta Žerāram de Rojam (“Iveco”).

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabā “Kamaz” komandas braucēji – Eduards Nikolajevs ir desmit minūtes priekšā Dmitrijam Sotņikovam. Tikmēr pēc Andreja Karginova “Kamaz” ekipāžas diskvalifikācijas trešais tagad ir De Rojs, bet no līdera viņš atpaliek jau gandrīz divas stundas.

SxS kategorijā posmā uzvarēja Frančesko Lopess (“Can-Am”), bet līderis ir Džerards Faress (“Cam-Am”), kurš sesto posmu noslēdza otrais.

Latvijas pārstāvis Oļegs Uperenko un viņa ekipāža pašlaik oficiālajos rezultātos nav fiksēta.

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool